Conor McGregor reaguje na prohru Volkanovskiho a upozorňuje na Islamův faul

McGregor

Bylo jasné, že s ohledem na okolnosti má Alexander Volkanovski jen malou šanci vyhrát odvetu s Makhachevem, ale jestli někdo mohl šokovat svět, tak právě srdnatý Australan. Očekával se tedy relativně vyrovnaný souboj, který jsme zpočátku také dostali. Volkanovski navíc působil jako silnější bojovník, ale pak přišel kop na hlavu, po kterém šel šampion pérové váhy k zemi, kde se stal terčem chladnokrevného dobíjení, které se úplně nelíbilo Conorovi, který samozřejmě asi sledoval.


 

Dana White reaguje na zvláštní rozhodnutí doktora a vysvětluje, co se vlastně stalo

„Být rozhodčí v tomto sportu je nesmírně těžké. Bylo by ošidné, kdyby rozhodčí ve chvíli, kdy byl Volkanovski nahulený, zastavil akci a přidal varování a nebo dokonce odebral bod. Rozhodně by se však nikdo nemohl divit. Rozhodně by se tohle mělo řešit. Byl bych hodně zvědavý, jak by souboj pokračoval, kdyby byl přerušen. Údery do zátylku prostě nejsou dobré,“ upozornil Conor McGregor, že při dobíjení na zemi došlo na zátylky.

Jen těžko si představit, že by rozhodčí v ten moment souboj přerušil. Volkanovski byl totiž po kopu v problémech, takže šel k zemi, kde přišla rychlá série úderů, kterým nebyl Australan schopen vzdorovat. Alexander je pověstný tím, že se po tvrdém úderu zvládá rychle oklepat, ale k tomu mu Islam nedal šanci. Finální sekvence navíc ukazuje, jak si soupeře držel kolenem a tvrdě ho dobíjel.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by HOME OF FIGHT (@homeoffight)

 

    

Volkanovski přiznal psychické problémy

„Takhle to prostě chodí,“ reagoval Volkanovski na po-turnajové tiskové konferenci. „Trefil mě a bylo hotovo. Musím se na to podívat znovu, ale prostě mě trefil. Do té doby jsem se cítil dobře. Před zápasem jsem mluvil o tom, že budu muset hned od začátku zabrat, že budu muset tlačit, o což jsem se snažil, ale nemohl jsem se do toho dostat. Byl jsem trochu váhavý, což jsem sám od sebe nečekal. Říkal jsem si, že to rozjedu a pak přišel ten kop a byl konec. Co se dá dělat.

Nebudu se tady nijak vymlouvat. Jsem bojovník, který čerpá hodně sebevědomí z přípravy, která teď nebyla ideální, což na mě asi dolehlo. Proto jsem asi tak váhal. Bylo to však moje rozhodnutí. Můžeme se teď bavit o tom, že jsem se měl rozhodnout jinak.

   

Islam asi není borec, na kterého jdete na poslední chvíli. Já jsem však ten zápas potřeboval. Jasně, lidé budou mluvit o tom, že mi jde o peníze, ale věřte mi, že je v tom mnohem víc. Já ten zápas potřeboval.

Nikdy jsem nevěřil, že bych měl takový problém, ale z nějakého důvodu jsem nutně potřeboval zápas. Nebyl jsem sám sebou a pak přišla tahle nabídka a já po ní skočil. Ano, neměl jsem tolik natrénováno, ale věřil jsem, že to zvládnu. Chtěl jsem ten zápas, protože jsem na tom nebyl úplně dobře.

   

Nechápejte mě špatně, mám skvělou rodinu a skvělý život, ale z nějakého důvodu jsem potřeboval do boje, protože mě doháněly deprese. Proto po UFC chci, abych měl pořád zápasy, protože pak se moc propadám do vlastní hlavy a není to dobré. 

Těžko se to vysvětluje. Nečekal jsem, že bych se do téhle situace někdy dostal. I přesto, že mám skvělý život, tak jsem si ho vlastně úplně neužíval. Nevím, je to zvláštní. Možná to je tím, kolik se toho teď dělo kolem mě. Byl jsem na operaci a máme doma nové miminko, takže to na mě asi nějak dolehlo. Potřeboval jsem naskočit do přípravy a objevila se šance. Možná to bylo hloupé rozhodnutí.“

Volkanovski se rozhodně nemá za co stydět. S minimální přípravou šel na jednoho z nejlepších bojovníků současnosti. Nic to však nemění na tom, že je sám skvělý bojovník, který může ještě hodně dlouho vládnout pérové váze.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *