Česká boxerská asociace reaguje na nechutné napadení! Agresivní trenér projevil lítost

Box

Včera jsme vás informovali o incidentu, ke kterému došlo 7.10.2023 v Hradci Králové, kde trenér po konci zápasu surově napadl Tomáše Bergera, kdy ho poslal k zemi ostrou fackou, kvůli čemuž musela Tomáše následně odvézt sanitka. Scéna samozřejmě podobné chování ostře odsoudila a nyní se k celé věci vyjádřil i Česká boxerská asociace a Česká oblast boxu.


 

Vémola nebo Čepo? Rozhodnuto! S kým by se měl šampion Patrik Kincl utkat?

„Tak v sobotu proběhl můj další boxerský zápas. Soupeř byl hodně zkušený zápasník s více než 110 zápasy na kontě. Nebudu lhát, dostal jsem hodně naklepáno. Vím, že jsem trefil nějaký ten zvedák, spodek a zadní hák, ale více času jsem se bránil, než něco tvořil. Každopádně v tom vidím aspoň radost v tom, že jsem nebyl ani jednou počítán (hledám pozitiva).

Bohužel po posledním gongu na znamení konce posledního kola mi soupeř v zápalu poslal ještě přední zadní, proto jsem ho v mých emocích odstrčil. Poté trenér soupeře něco na mě začal řvát. Z mého rohu, kde mi můj trenér už sundal rukavice, jsem se k němu rozešel s domněním, že mu podám ruku a bude vše v pořádku.

  

Když jsem k němu ruku natahoval, tak od té doby si pamatuji víceméně už jen obrazy ze sanitky. Netuším, co ho vedlo k takové akci, ale podle videí mi s nápřahem dal obrovskou facku, po které jsem ležel v bezvědomí cca minutu, poté si pamatuju už jen sanitku.

Soupeř má můj obrovský respekt, protože takové bomby jsem v zápase asi ještě nedostal. Mrzí mě, že se tohle stalo, hlavně vůči tomuto sportu, kde je 90% skvělých,“ popsal Tomáš Berger na svém IG profilu nechutný zážitek, který na poli bojových sportů rozhodně nemá co dělat.

 

  

„Vedení České boxerské asociace považuje tento incident, který se stal při utkání oblastního kola NLB 7. 10. 2023 (vstup trenéra do ringu po ukončení zápasu a inzultace soupeře, která skončila lékařským ošetřením) za neomluvitelné selhání jedince. Reakce trenéra, který má být svým svěřencům příkladem a vést sportovce k fair play jednání, je v rozporu s olympijským boxem a obecnými sportovními pravidly.

Situaci vedení ČBA řeší od začátku, přestupek byl předán Policii ČR i Disciplinární komisi ČBA. Výkonný výbor bude incident projednávat na svém čtvrtečním zasedání, již nyní se hovoří o návrhu na doživotní vyřazení z řad ČBA,“ napsal prezident ČBA Mgr. Marek Šimák na webu ČBA.

   

K celé věci se pak vyjádřila i boxerská liga Česká oblast boxuVyjádření k incidentu na oblastním kole NLB ČOB v Hradci Králové dne 7. 10. 2023

Vzhledem k tomu, že se na sociálních sítích a webu šíří jako lavina informace o hrubém a neomluvitelném přestupku při boxerském zápase Tomáše Bergera z Goodluck Gym s Yulianem Pozdnjakovem z oddílu ZM COBRA GYM, kdy po ukončení zápasu trenér ZM COBRA GYM vstoupil do ringu a inzultoval soupeře svého svěřence, chceme všechny účastníky i veřejnost ujistit, že tato nepříjemná situace se řeší od samého začátku.

   

Bezprostředně po incidentu byl trenér ZM COBRA GYM i celý jeho oddíl vyloučen rozhodnutím hlavního rozhodčího Stanislava Nechvátala a STK Františka Tomšů z oblastního kola NLB, situaci řešil na místě okamžitě předseda České oblasti boxu Kryštof Marounek i prezident ČBA Marek Šimák, na místo byla povolána Policie ČR, která převzala řešení přestupku a obratem byla vyrozuměna STK ČBA i Disciplinární komise ČBA.

Disciplinární komise ČBA řešila tuto situaci hned v pondělí 9. 10. 2023 a další jednání s předvoláním provinilce bude následovat v nejbližším termínu. Trenér ZM COBRA GYM je v kontaktu s vedením ČBA, uznává svou vinu a je připraven nést odpovídající trest. Omluvný dopis zaslal jak vedení ČBA, tak účastníkům incidentu.

   

Rádi bychom požádali příznivce boxu a sportovní fanoušky, aby zbytečně nešířili na sociálních sítích nenávistné a útočné komentáře, viník samozřejmě bude velmi přísně potrestán. Box je velmi tvrdý sport, který však neuznává bezdůvodné rozdávání ran a selhání jedince (jakkoli závažné) by nemělo poškozovat tento oblíbený bojový sport.“


2 komentáře na “Česká boxerská asociace reaguje na nechutné napadení! Agresivní trenér projevil lítost”

  1. Vidím tam jasně napadení a těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. Minimálně na podmínku. Žádná důkazní nouze. Vše na videu. Možná, že by nebylo od věci, aby se boxerská asociace rozhoupala, a místo reagování konala a podala to. Protože jestli ten debil dostane minimálně podmínku, tak příště si půjde sednout a pak vyhoštění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *