Bývalý šampion Adesanya předpovídá titulovou bitvu Strickland vs Du Plessis

Adesanya

S jedním měl bojovat, ale nevyšlo to, takže ukázal na náhradníka, který ho překvapivě porazil. Řeč je samozřejmě o bývalém šampionovi střední váhy, kterým byl až do souboje se Stricklandem Israel Adesanya. Ten jasně vyhlížel souboj s Du Plessisem, ale ten byl zraněný, takže zaskočil Sean, který šokoval svět. Nyní se oba borci utkají v hlavním zápase blížícího se turnaje UFC 297. Jak to Izzy vidí?


 

Tak to je šok! Gábor Boráros se pochlubil nečekanou smlouvou

„Dricus se samozřejmě pokusí využít svůj wrestling,“ řekl Adesanya ve své poslední analýze. „Samozřejmě se však začne v postoji, kde pojede ten svůj styl mimo rytmus. Možná v prvním kole sežere hodně předních, což ho jen donutí vzít souboj na zem. Seanova přední je totiž hodně podceňovaná, ale je to sakra nebezpečná zbraň. Já jsem ho rozhodně nepodceňoval a stejně jsem tam těch předních chytil nespočet.

Po zápase mi netrvalo dlouho, abych přišel na to, jak s tím bojovat, ale v souboji se mi to zkrátka nedařilo. Měl jsem v hlavě další věci, které jsem tam mít neměl. Prostě jsem si to prohrál sám. Nebylo to tak, že by byl Strickland zase až tak dobrý.
   

Myslím si, že to Dricus vyhraje. Dojde to na body? Myslím si, že ne. Není to tak, že bych si Seana a jeho schopností nevážil, to vůbec ne. Však mě porazil, za což mu patří respekt. Jen si zkrátka myslím, že Du Plessis doručí nějakou submisi.“

V neděli nad ránem se dozvíme, jak to nakonec dopadne. Jde totiž o hodně vyrovnaný souboj, s čímž souhlasí i Jiří Procházka, který se oproti Izzymu spíše přiklání k Seanovi, ale zmiňuje, že je to opravdu 50 na 50 a těžko předjímat.
  

Procházka to vidí hodně vyrovnaně

„UFC je tady se soubojem Strickland vs Du Plessis. Za mě víceméně Strickland. Má totiž lepší obranu. Myslím si, že s tím jeho pohybem dopředu si bude více ukrajovat. S Du Plessisem je to však 50 na 50. Du Plessis má dobré výpady. Je tvrdý, takže to vidím 50 na 50. Nechť zvítězí lepší. Jedeme!“ nabídl Jiří Procházka na svém IG profilu svůj tip. Spíše to vidí na šampiona Stricklanda, ale připouští, že půjde o hodně vyrovnaný zápas, ve kterém se mohou prosadit oba borci.

Zápas se sice odehraje ve střední váze, ale mohl by mít v budoucnu vliv i na polo-těžkou váhu. Du Plessis totiž vyjádřil zájem se v případě zisku titulu utkat se šampionem polo-těžké váhy Alexem Pereirou. Už takhle se na titulovou šanci stojí fronta a takhle by se na seznam přidalo ještě další hodně zajímavé jméno.

Uvidíme tedy, jak se situace vyvine. Jiří má teď samozřejmě jasnou prioritu souboj s Rakićem, který pokud vyhraje, což mu všichni přejeme, tak může znovu pomýšlet na titulový duel. Stejně to však mají Hill i Ankalaev, takže se uvidí, s kým nakonec bude Poatan poprvé obhajovat. Údajně už je totiž jasno.
 

UFC 297: Startovka

Sean Strickland vs. Dricus du Plessis
Raquel Pennington vs. Mayra Bueno Silva
Neil Magny vs. Mike Malott
Chris Curtis vs. Marc-André Barriault
Arnold Allen vs. Movsar Evloev
Brad Katona vs. Garrett Armfield
Charles Jourdain vs. Sean Woodson
Serhiy Sidey vs. Ramon Taveras
Gillian Robertson vs. Polyana Viana
Yohan Lainesse vs. Sam Patterson
Jasmine Jasudavicius vs. Priscila Cachoeira
Malcolm Gordon vs. Jimmy Flick 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *