Alex Pereira hodnotí zrádného Procházku a avizuje, na jaký zápas se těšit

Pereira Procházka

Tak to máme konečně oficiální. Jiří Procházka se vrací do boje v krásné symbolické datum 11.11. na turnaji UFC 295, který se koná v New Yorku v legendární MSG hale. Soupeřem bude samozřejmě Alex Pereira, se kterým se Jiří postará o hlavní před-zápas, protože hlavní tahák už si pro sebe zabrali Jon Jones a Stipe Miocic, kteří zápolí o titul v těžké váze. Čeká nás tedy skvělá akce a hlavně epický souboj, ve kterém se spolu utkají dva elitní postojáři.


Zbyněk Vlček přiznal, jak ho nelítostný Patrik Kincl poslal do nemocnice

„Bude to opravdu spektakulární souboj. Máme relativně odlišné styly, ale oba máme styly, které všichni rádi sledují. Jsem nadšený, že se tento souboj domluvil. Bude to prostě pecka. Asi můžu říct, že kdo ten zápas bude sledovat, tak rozhodně nebude litovat. 

Pokud bych měl zhodnotit svého soupeře Jiřího Procházku, tak je to samozřejmě velice zkušený borec. Všichni dobře vědí, že je to bývalý šampion. Je to velice silný bojovník, který má hodně zrádný styl. Hůře se čte a předpovídá, co udělá. Mám však v tomto ohledu bohaté zkušenosti. Jsem zvyklý bojovat s postojáři. Jiří samozřejmě není žádný nazdárek ani na zemi, ale jsem připravený na vše,“ zhodnotil Pereira Procházku a navnadil fanoušky, že jistě půjde o skvělý souboj, s čímž se dá jedině souhlasit.
 

Jak Procházka zhodnotil Alexe?

„Alex je zajímavý soupeř se zajímavým stylem i charakterem. Jsem rád, že se to konečně domluvilo, těším se na naše střetnutí. O tohle vítězství stojím. Rozhodně budu chtít ukázat, že jsem lepší. Lepší postojář, neboli v souboji, kde ještě nedojde na blízký kontakt. Ale jako vždy půjdu pro vítězství, ať už to bude vyžadovat cokoliv,“ zhodnotil Jiří Procházka pro Sport.cz.

Souboj má samozřejmě i hodně zajímavý příběh, protože Pereira dostává šanci pomstít svého trenéra, mentora a kamaráda v jedné osobě Glovera Teixeiru, od kterého Jiří původně titul získal.

Jiří je aktuálně na Islandu, kde se připravuje po boku UFC veterána a zemařského esa Gunnara Nelsona, který v minulosti hodně pomáhal i Conoru McGregorovi. Dá se tedy očekávat, že Gunni bude předávat vědomosti hlavně co do země a pohybu, který má Jiří už tak skvělý a hodně neortodoxní, tedy hůře čitelný.

Asi není třeba zdůrazňovat, že půjde o souboj dvou elitních postojářů, kteří mají ve svých končetinách doslova granáty, takže jedna rána může rozhodnout o všem. Stejně tak však můžeme dostat pěti-kolovou vyrovnanou a napínavou válku. To se dozvíme už za necelé dva měsíce.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *