Adesanya konečně prolomil dlouhé ticho a otevřeně se vyjádřil k prohře se Stricklandem

Adesanya Strickland

Israel Adesanya se po prohře na turnaji UFC 293, kterou asi předpovídal málokdo, na tiskové konferenci moc neohřál. Přišel jen zhruba na minutu, aby řekl, že byl Strickland zkrátka lepší a že míří za rodinou. Od té doby překvapivě mlčel a nějaké ucelenější a obsáhlejší vyjádření nabídl až nyní.


 

Lajoš Klein změřil síly se známými kulturisty a byla z toho KO a zlomený nos

„Jak jsem se v tom souboji cítil? Jako ve zlém snu,“ řekl Adesanya na svém YouTube kanále, kde se o celém souboji hodně otevřeně rozpovídal.

„Nebyla to noční můra. Noční můra je něco jako: ‚Do prdele, do prdele‘. Noční můra je, že se bojíte. Byl to takový ten pocit, kdy chcete dát ve snu někomu pěstí, ale vlastně to nejde. Máte ruce jako nudle. Takhle jsem se cítil – jako ve zlém snu. Po souboji jsem měl hodně špatný pocit, ale když jsem se pak na zápas díval znovu a probral jsem to s trenérem, tak se stále cítím sebevědomě.
     

Kvůli jeho tlaku jsem se prostě nedokázal dostat do rytmu. Když už jsem si něco chystal, tak tam byl jeho trenér, který vše dobře četl a varoval ho. Začal jsem si připravovat kop a on mu hned hlásil, ať dává pozor na kop. Z jejich strany to byla skvělá taktika a její provedení. Já jsem se zkrátka nedokázal přizpůsobit za chodu.

Říkal jsem to už před zápasem, že je jeho styl opravdu jedinečný a neortodoxní, takže jsem nebyl schopný najít cestu, abych ho trefil. Nepsala mi ani přední, s čímž většinou nemám problém. Dokážu najít bradu. Jsem si tím velmi jistý, ale jeho styl byl prostě dobrý. Byl dobrý. Dobrá obrana a dobrý útok, dobře zvládnutá hra.“

Adesanya tedy uznal kvality soupeře a přiznal, že mu souboj zkrátka nevyšel a že na soupeře nenašel recept, což se mu stalo osudným.
    

Du Plessis volá po titulové šanci

„No, tak to je tedy překvapení a zklamání. Nemyslete si, že by to na mě nějak udělalo dojem, ale rozhodně gratuluji Stricklandovi k zisku titulu a výhře nad tím nigerijsko-čínským Novo Zélanďanem. Já i Stricklad jsme se v poslední době postarali o velká překvapení a já jsem rozhodně číslo jedna divize, takže bychom si to spolu měli rozhodně dát. 

Poté dám Adesanyovi zaslouženou šanci na mé domácí půdě v Jihoafrické republice. Předem však říkám, že nechci zápasit s amatérem, kterému čelil Sean. Chci tu nejlepší možnou formu Adesanyi, která je k dispozici. Dopřej si tedy čas a dej si sračky dohromady, protože to budeš potřebovat,“ poslal Du Plessis jasný vzkaz, ve kterém si řekl o titulovou šanci a následný duel s Adesanyou.

Otázkou však je, zda šanci dostane. Ano, rozhodně si jí po výhře nad Whittakerem zaslouží, ale Dana už mluvil o možné okamžité odvetě. Dricus ho navíc naštval tím, že na původní titulovou šanci nekývl, takže možná nyní bude potřebovat ještě jednu další výhru. To ukáže až čas, protože se teď vše bude jistě řešit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *