Zraněný Jamahal Hill děkuje BJP šampionovi a posílá mu vzkaz

Procházka Hill

„Už brzy. Brzy to oznámíme,“ nechal se UFC prezident Dana White slyšet po turnaji UFC 290 v reakci na otázku, jak to vypadá s Jiřím Procházkou. MMA komunita tedy netrpělivě čekala na oznámení souboje Hill vs Procházka, na kterém se nějakou dobu pracovalo. Včera ráno však přišla úplně jiná zpráva. Jamahal Hill totiž se slzami v očích oznámil, že se bohužel zranil, takže se v návaznosti na tradici Jiřího Procházky vzdává titulu šampiona polo-těžké váhy. Jiří samozřejmě poslal Hillovi vzkaz, na který Jamahal pohotově reagoval.

Procházkův trenér Karaivanov reaguje na Hilla a nabízí možné scénáře! Co může být ve hře?

„Jamahale, chlape, opravdu mě to mrzí. Moc jsem se na ten náš zápas těšil. Oceňuji, že jsi uvolnil titul. Jen člověk, který něco takového také zažil, dokáže takovou věc pořádně docenit,“ reagoval Jiří Procházka na svém TW s klasickou grácií a respektem. BJP byl totiž v podstatě v úplně stejné situaci. Také se krátce před první titulovou obhajobou zranil tak moc, že bylo jasné, že se zhruba do roka zpět do boje nevrátí. Proto po domluvě s vedením titul uvolnil a Hill nyní následoval jeho příklad, což je hezké gesto. „Kdo tedy bude další? Vítěz souboje Blachowicz vs Pereira, nebo? #JáJsemŠampion,“ ukázal pak Jiří i na možného dalšího soupeře.

„Děkuji, šampione! Na náš taneček jednou dojde, to je jisté. Zatím se o divizi pořádně postarej. Nemůžu se dočkat toho, až tě naproti sobě uvidím v kleci,“ poděkoval Hill za vlídná slova a slíbil, že souboji Hill vs Procházka není konec, jen se teď na nějakou dobu odloží.
  

Jaké dva scénáře se nabízí?

„Aktuálně to vidím na dva možné scénáře. UFC udělá ze souboje Blachowicz vs Pereira, který nás čeká za dva týdny na turnaji UFC 291, titulový zápas s tím, že první obhajoba bude právě s Procházkou. Nebo to titulový duel nebude a vítěz se pak právě o titul utká s Procházkou někdy na konci tohoto roku,“ myslí si elitní novinář Ariel Helwani.

Trenér a manažer Martin Karaivanov ještě přidal možnost v podobě souboje Procházka vs Ankalaev v Abu Dhabí. Turnaji měl totiž původně vévodit Makhachev, ale ten je bez soupeře, protože Oliveira říjen nestíhá, Volkanovski po posledním zápase míří na menší operaci a od souboje Gaethje vs Poirier 2 se očekává drsná štípaná, po které oba borci budou potřebovat delší čas na zahojení. Ankalaev tedy dává smysl, ale na druhou stranu má za sebou remízu s Jankem a výroky, že byl výsledek nefér a že už možná v UFC zápasit nebude. To pak sice uvedl na pravou míru s tím, že mířil na státní komisi, ale i přesto si tím asi u vedení velké očko neudělal.

Uvidíme tedy, jak se situace vyvine. Jednání probíhají, takže se snad výhledově dozvíme přeci jen o něco více…
 

Hill a jeho oznámení, že se vzdává titulu

„Jsem tady s novinkou a hned na začátek řeknu, že to nejsou dobré zprávy. Všichni ví, že jsem čekal na termín souboje s Jiřím Procházkou, abych mohl obhajovat titul. Bohužel na tenhle zápas budeme muset čekat dál. Zranil jsem se. Utrhl jsem si achillovku. Bohužel je to jedno z těch zranění, které vyžaduje operaci a poté delší čas na rehabilitaci. Bude to asi nějakou dobu trvat.

Já jsem na začátku tohohle roku dostal šanci díky tomu, že měl někdo jiný velkou smůlu. Jiří Procházka byl šampion, ale zranil se, načež uvolnil titul, aby se mohli prosadit jiní a aby mohla divize plynout.
Já udělám to samé. Teď se musím soustředit na léčbu a na to, abych byl zase 100 %. Budu potřebovat čas, aby se mi to povedlo. Nechci se vracet jen kvůli tomu, abych se vracel. Chci být takový, jako jsem byl dřív. Musím se tedy zaměřit na to zranění. Není pro mě snadné o tomhle mluvit, ale chci být transparentní. Není pro mě lehké ten titul pouštět. Show musí jít dál. Pokusím se vrátit co nejdříve,“ oznámil Jamahal Hill na svém YouTube kanále, že je bohužel vážně zraněný a že se i v návaznosti na činy Jiřího Procházky vzdává titulu, aby o něj mohli bojovat jiní.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *