Zkušený veterán Filip Macek se překvapivě vrací na domácí půdu

OKTAGON Macek

V případě Filipa Macka bohužel neplatilo ani pořekadlo, že do třetice všeho dobrého. Třikrát se totiž pokoušel o OKTAGON titul, ale ani jednou jej bohužel nezískal. Postupně totiž v klíčové momenty prohrál s Deákem, Magardem a nakonec i Lopezem. Právě po poslední prohře se rozhodl pro změnu a přestoupil do organizace KSW, kde ho však další zápas nečeká. Objeví se totiž na domácí půdě.


KO pro OKTAGON? Takhle dopadlo srovnání čísel OKTAGON 52 a Clash of the Stars 7

„Trojnásobný titulový vyzývateľ OKTAGON MMA, Filip Macek mieri pred ďalšiu kariérnu výzvu! Macek v OKTAGONe predvádzal fantastické výkony, všetky svoje výhry si pripísal pred limitom a teraz plánuje naskočiť späť na víťaznú vlnu.

Čeliť však bude nebezpečnému brazílskemu bojovníkovi Meuji Batista, ktorý si plánuje z Třinca odniesť hlavu jedného z najskúsenejších domacich bojovníkov! Pripíše si Macek ďalšie ukončenie alebo dostane stopku od Batista?“ informovala organizace PML o souboji Macek vs Batista, na který dojde na turnaji PML 8, který se koná 3.2. v Třinci. Na stejné akci pak jdou do boje i Barborík, Malina, Mané, Smolková a další známá jména.

Batista to má 7-3 s tím, že poslední zápas prohrál, tak uvidíme, jak se mu bude dařit proti Mackovi, který má na svém kontě téměř 50 zápasů.
    

PML nedávno představilo celou řadu novinek a plánů

Již na následující akci, které se uskuteční 3.2. v českém Třinci, se představí také tváře z organizace OKTAGON MMA v čele s Vojtou Barboríkem. Chybět by neměly ani Ondřej Petrášek či Veronika Smolková a ve hře je stále start dalších zajímavých jmen.

„Jsem rád, že PML posouváme na nový level. Se vznikem naší organizace jsme přinesli dvě revoluční novinky, a to otevřené bodování, kde jako první na československé scéně zveřejňujeme body po každém kole, plus revoluci ve vážení, kde máme systém dvojího vážení, abychom zabránili radikálnímu hubnutí. Nyní se posouváme ještě výše a na našich turnajích budou i zápasy MMA, za což vděčíme zejména našemu generálnímu partnerovi, společnosti Fortuna,“ uvedl promotér a spoluzakladatel PML Tomáš Tadlánek.

Každopádně, z PML se nestává klasická MMA organizace. Nadále to bude domov postojářů, ale díky unikátnímu konceptu budeme na galavečerech PML vidět i ring, i klec.
   

„Přinášíme další revoluční novinku, což podle mě pravidelně nedělá nikdo na světě. Naše akce budou mít 3 části. První část bude v ringu, kde dostanou prostor hlavně thaiboxerské talenty PML. Pak bude krátká pauza a za méně než 15 minut přestavíme ring na klec, kde následně proběhnou MMA zápasy, a tam uvidíme opravdu velká jména domácí scény, za což vděčíme našim výborným vztahům s organizací OKTAGON MMA, kterou považuji za největší v Evropě a právě díky nim u nás bude zápasit takové jméno jako Vojto Barborík, což je pro nás obrovská pocta.

Po skončení MMA části pak opět uděláme z klece ring a poslední zápasy budou tradičně patřit Muaythai, přičemž poslední 2-3 zápasy budou titulové zápasy PML. Fanoušci tak uvidí na našem turnaji thaibox v ringu a MMA v kleci. Věřím, že to bude představovat pro každého diváka skvělý zážitek a něco úplně nového, co na naší scéně není,“ pokračoval Tadlánek.
    

Organizace PML přináší fanouškům pravidelně souboje nejlepších českých a slovenských thaiboxerů. Aktuálními šampiony organizace jsou Michael Krčmář, Juraj Tutura, Ivan Bartek, Rastislav Klimáček či maďarský reprezentant Marcel Szombatti. Na turnajích zápasí i další hvězdy jako Milan Paleš nebo Monika Chochlíková, nejúspěšnější bojovnice domácí postojářské scény.

„Jsem velmi vděčná, že se PML díky Fortune jako generálnímu partnerovi posune na další level a myslím si, že je to obrovský krok dopředu pro celou Muaythai scénu. Konečně se zápasníci thajského boxu mohou těšit na ještě větší pozornost diváků a médií díky spojení s MMA. Nebudeme si lhát, MMA teď vládne česko-slovenské scéně bojových sportů a věřím, že toto spojení bude pro thajský box jen a jen prospěšné. Tito bojovníci si to zaslouží,“ řekla Chochlíková.
    

Sázková společnost Fortuna má dlouhodobě zájem o podporu bojových sportů v Česku a na Slovensku. Fortuna stála již při vzniku organizace OKTAGON a generální ředitel společnosti Ľudovít Vyskoč se těší ze skutečnosti, že Fortuna bude spolupracovat s PML. „Chtěl bych vyjádřit vděku a hrdost za to, že můžeme být spojováni s organizací PML, kterou sledujeme již několik let a podle našeho názoru udělala organizace obrovský pokrok. Vidíme, že jsou schopni organizovat výborné turnaje, přinést nové tváře a jsme rádi, že společně vstupujeme do nové éry organizace PML a spolu budeme spojováni se zvučnými jmény, která tuto organizaci budou na turnajích zastupovat, ať už to je nyní Vojto Barborík nebo Monika Chochlíková.“

Už v Třinci bude patřit mezi největší hvězdy turnaje jeden z nejlepších domácích bojovníků Vojta Barborík. Ten měl od 5 kolové války s Ivanem Buchingerem o pás OKTAGONU hodně smůly a v posledním období ho pronásledovala zranění. Nyní je ale opět v plné síle a bude součástí začátku nové éry PML. „Jsem rád, že v Česku a na Slovensku vzniká něco nového. Děkuji PML, že tady můžu startovat po zranění a delší pauze. Stejně děkuji i OKTAGONU, který mě uvolnil na tento zápas navzdory platné smlouvě a velké poděkování patří i Fortune za to, že tak silný partner podporuje takové projekty a zlepší to určitě také naši MMA scénu,“ vzkázal Barborík.
    

Již 3.2. v Třinci se tak můžeme těšit na první ukázku tohoto nového konceptu se zápasy Muaythai v ringu a MMA souboji v kleci. V platnosti přitom nadále zůstane otevřené bodování, které by mělo kromě zápasů v postoji fungovat už také v rámci MMA části.

Ohledně vážení bude situace o něco odlišná. Jak to známe z předchozích turnajů PML, systém dvojitého vážení vypadá v praxi tak, že kromě klasického pátečního vážení se bojovníci musí postavit na váhu znovu v den zápasu, přibližně hodinu před začátkem turnaje. Na kontrolním vážení pak nesmí mít více než 5% oproti dohodnutému limitu, jinak automaticky začnou zápas s mínusovým bodem a dostanou finanční pokutu. V postoji zůstane tento systém beze změny i nadále.
    

Systém dvojitého vážení si na dalším turnaji vyzkouší i zápasníci v rámci MMA části, ale minimálně tentokrát bude mít pro ně pouze informativní charakter. Fanoušci tak budou vědět, s jakou hmotností nastoupili bojovníci do klece, ale zápasníky ani v případě překročení limitu nečeká trest. Promotéři totiž avizují, že chtějí pracovat s MMA scénou postupně a nechtějí zápasníky okamžitě vystavit velkému šoku, jelikož podobný systém vážení u nás neexistuje. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *