Velká smůla! Zápas šampionů Fury vs Usyk se bohužel opět posouvá

Očekávaný boxerský zápas těžké váhy mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem se posouvá. Zápas o nesporný titul byl původně naplánován na 23. prosince, ale poté, co Fury utrpěl 28. října při výhře nad Francisem Ngannouem tržnou ránu v obličeji, byl souboj naplánován na 17. února. K zápasu jsme tento týden dostali také epické promo video, ale nakonec se zápas opět posouvá…

Exhibiční money fight v Clash po konci kariéry? Vémola má jasnou odpověď

První zápas o nesporný titul v těžké váze se čtyřmi pásy bude muset opět počkat poté, co byl Tyson Fury nucen odstoupit. Cut, který utrpěl při sparingu, stáhl držitele titulu WBC a lineárního mistra světa v těžké váze Tysona Furyho ze souboje proti Oleksandru Usykovi, který se měl uskutečnit už 17. února. V pátek to oznámila společnost Queensberry Promotions, která zastupuje Tysona Furyho. 

Zápas, který se měl uskutečnit v saúdskoarabském Rijádu, byl prvním nesporným šampionským zápasem v těžké váze od počátku moderní éry čtyř pásů a poprvé od roku 1999, kdy Lennox Lewis porazil v odvetě Evandera Holyfielda a patřily mu všechny uznávané světové tituly v této divizi. 
„Jsem naprosto zdrcený poté, co jsem se na tento zápas tak dlouho připravoval a byl v tak vynikající kondici. Je mi líto všech, kteří se na této obrovské události podílejí, a jakmile se oko zahojí, budu pilně pracovat na změně termínu,“ uvedl Fury v prohlášení. „Mohu se jen omluvit všem, kterých se to týká, včetně mého vlastního týmu, týmu Oleksandra Usyka, zápasníkům z prelims, partnerů a fanoušků, stejně jako našim hostitelům a mým přátelům v Království Saúdské Arábie.“

Vážný cut, který si vyžádá značné šití, by podle četných zpráv mohl posunout přeložený termín minimálně na červen. Manažer Egis Klimas řekl Chrisi Mannixovi ze Sports Illustrated, že Usyk (21-0, 14 KO), který je držitelem titulů IBF, WBA a WBO, zvažuje, že by přijal jiný zápas, což by mohlo vést k tomu, že Usyk zůstane na zápasové kartě galavečera, který je naplánován na 17. února. 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *