V minulosti třecí plochy a nyní zmínky o neférovosti! Kincl popisuje vztah s Novotným

Novotný Kincl

Souboj Kincl vs Vémola 2, který vévodil rekordnímu turnaji OKTAGON 43, rezonoval domácí scénou a stále jí ještě do určité rezonuje. Nejde totiž jen o to, že jsme dostali střet dvou elitních domácích borců, ale také o to, jaký souboj nám bojovníci nabídli. Šlo totiž o poměrně unikátní měření sil, na které mnozí měli a mají odlišné názory.

 

„Musím se přiznat, že teď po zápase jsem se od toho úplně distancoval,“ zopakoval Patrik Kincl krátce po bitvě s Vémoou pro Deník.cz, že se po souboji na týden v podstatě odstřihl od MMA světa. Samozřejmě však vnímal články a jednotlivá vyjádření, kterých bylo kolem souboje opravdu hodně. „A takhle podobně to mívám téměř vždycky. Viděl jsem jenom pár titulků v médiích. Trochu mě mrzí některá vyjádření promotéra Ondřeje Novotného, která mi nepřijdou úplně fér směrem k mé osobě. Ale tímto způsobem on zřejmě komunikuje. Rozumím tomu, že jsem jim tam malinko udělal čáru přes rozpočet a že toto utkání budí veřejnost k diskusím, ale z mé strany rozhodně ne.“

„Těžko říct, já nechci nikoho veřejně soudit,“ reagoval Patrik na otázku, zda nemá pocit, že si vedení přálo odlišný scénář. „Třeba Pavol Neruda mi po zápase napsal nádhernou zprávu a upřímně pogratuloval k vítězství. Tak to má ve sportu i obecně ve společnosti vypadat. Ale chování Ondry mě bohužel štve, když to řeknu velice slušně…“

Ondřej Novotný několikrát zmiňoval, že moc nesouhlasí s bodováním 5:0, ale že i přesto viděl vyhrát Patrika. Upozorňoval však, že i některé významné tváře MMA světa měly za to, že vyhrává Vémola. Těžko říct, zda má šampion na mysli právě tato vyjádření.
Co na to promotér?

„Chápu, že k tomu má nějaké pocity. Ale za mě, úplně upřímně, on víc reaguje na lidi a dozvídá se o tom takzvaně z druhé ruky. Lidi z jeho okolí mu vyprávějí, jaký jsem debil a že jsem si přál, aby to dopadlo jinak a všechny podobné nesmysly, které poslouchám každý druhý zápas. A chápu, že to na bojovníky nějak dopadá.

Ale já jsem s chladnou hlavou ihned po zápase všem říkal, že Patrik vyhrál zaslouženě. Přečural Karlose taktikou, kterou jsme zatím neviděli. Myslím, že takový souboj nemá obdoby. Nebo jsem alespoň žádný jiný podobný neviděl. Patrikovi to plně přeju, zaslouží si to. A jestli jsem to viděl tři, dva, nebo pět nula, mu může být úplně jedno. Protože vyhrál tak jako tak. Osobně nemám rád třeba výroky, že podle starých pravidel by Karlos vyhrál… Starý pravidla tady nejsou přes pět let,“ reagoval Novotný pro CNN Prima News.
 

Patrik nyní upřímně popisuje, jaký má s promotérem vztah

„Myslím si, že máme s Ondrou takový vztah, že se můžeme navzájem poslat do prdele a každý ví, jak to kdo myslel. Nemusíme si mazat med kolem pusy. Budeme spolu komunikovat nadále úplně v pohodě. Nejsme v pozici, kdy bychom se měli oba dva bát za nějaký svůj názor, který máme, a bát se toho to veřejně říct. On to takhle cítil, já jsem na to reagoval tak, jak mi to přišlo a jak jsem to cítil a jdeme dál. Komunikujeme spolu a jsme v pohodě. Tedy z mého pohledu. Nevím, jestli on není nasraný na mě (smích),“ uklidnil Patrik Kincl pro MAX MMA, že žádné drama rozhodně nehrozí a že si jen každá z velkých osobností řekla své.

Kincl a Novotný měli v minulosti třecí plochy, když byl ještě Patrik součástí XFN, ale ty už jsou dávno pryč, díky čemuž jsme se Kincla dočkali v OKTAGONu, kde dokázal po svém kamarádovi Kozmovi převzít titul Krále OKTAONu.
Co nás čeká dál?

28.7. Praha Štvanice – OKTAGON Štvanice Speciál

Magard vs Lima – zápas o titul bantamové váhy

Pirát vs Bryczek

Austin vs Andryszak

Mikulášek vs Magnor

Lengál vs Sheck

Primera vs Úškrt

Roušal vs ?

Vlček vs Torok

Rock vs  Malach

Kertesz vs Surdu
 

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

Sanikidze vs Keita – zápas o titul pérové váhy

Vémola vs ?

Buchinger vs Tounkara

Paulus vs Mullen

Todev vs Carvalho

Široký vs Petrášek

Škvor vs Hajdarpašić

16.9. Frankfurt – OKTAGON 46

Dalisda vs Austin – zápas o titul slámové váhy

Kozma vs Veličković 2

Glismann vs Michailidis

Grabinski vs ?

Engizek vs ?

Jungwirth vs ?
  

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo 

Legierski vs Ryšavý

Brož vs Pukač  2

Mazúch vs Taburceanu

Buchinger vs ?

? Vémola vs Langer ?

4.11. Manchester – OKTAGON 48

18.11. Kolín nad Rýnem – OKTAGON 49

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

?.12. Praha – OKTAGON 51


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *