Úžasný zápas! Dana White nadšeně reaguje na bitvu Procházka vs Pereira

Procházka White Pereira

Nějakou dobu už jsme počítali s tím, že by nám měl Jiří Procházka nabídnout předčasné Vánoce a zápasit na turnaji UFC 296, který se koná v polovině prosince. Nakonec je to však trochu jinak. Jiří letos zápasit bude, ale nebude to v prosinci, ale už v listopadu. Na turnaji UFC 295, kterému vévodí bitva těžkých vah Jones vs Miocic, se totiž společně s Pereirou postará o hlavní před-zápas, takže dostaneme nádherné menu, ze kterého je nadšený i sám UFC ředitel Dana White.


Až tak? Karlos Vémola bagatelizuje Kinclovu výhru ve velkolepé odvetě

„Už nějakou dobu víte, že o hlavní zápas turnaje UFC 295 v New Yorku se postará souboj Jones vs Miocic. Teď pro vás mám i hlavní před-zápas. Bývalý šampion polo-těžké váhy Jiří Procházka se utká s bývalým šampionem střední váhy Alexem Pereirou o uvolněný titul šampiona polo-těžké váhy. 

Procházka je jedním z nejzajímavějších bojovníků, které na naší soupisce máme. Na konci minulého roku musel uvolnit titul poté, co si přivodil nejhorší zranění ramene v historii UFC. Nyní je však zase fit. V rámci UFC je neporažený a je jasné, že chce titul zpátky. 
 

Pereira? To je jeden z nejděsivějších borců, kteří kdy vstoupili do UFC oktagonu. Titul šampiona střední váhy získal už po roce v organizaci. Teď je však v polo-těžké váze a jde si pro další titul. Tohle bude úžasný zápas,“ oznamoval nadšeně Dana White velkou novinku, na kterou jsme tak dlouho čekali.

Dobrá zpráva navíc je, že zápas přijde na řadu už za necelé dva měsíce, takže nás nečeká žádné další velké čekání. Co nás však jistě čeká jsou infarktové momenty, které k soubojům Jiřího Procházky zkrátka patří. Souboj Procházka vs Pereira bude jako duel ze hry Mortal Kombat, protože se proti sobě postaví dva elitní postojáři a divocí borci, kteří mají ve zvyku své soupeře tvrdě ukončovat. Kdo si prosadí svou? To se dozvíme v polovině listopadu.
Jiří se nechal slyšet, že pro výhru udělá doslova cokoliv

„Pereira dokáže dobře bojovat s rukama dole. Myslím si, že Pereira má jeden z nejlepších postojů ve střední váze. Propíše se to i do polo-těžké váhy? Uvidíme. Jsem připravený, ostatně tak jako vždy. Pro výhru udělám cokoliv. Pokud se budu muset změnit, tak to udělám. Stejně jako s Gloverem. Toho jsem uškrtil, takže pokud budu muset Pereiru uškrtit, tak to udělám. Je mi to jedno. Právě o tom boj je – člověk se musí umět přizpůsobit. Myslím si, že skrze tento zápas jasně ukážu, že je polo-těžká váha moje,“ varoval Jiří Procházka v posledním rozhovoru, že nebude tvrdohlavě trvat na souboji v postoji, ale že pokud se objeví šance na submisi, tak jí pohotově využije.

O tom ví své Pereirův trenér a kamarád Glover Teixeira, který v pátém kole titulové bitvy vedl na body, ale Jiří nakonec v poslední minutě nasadil škrcení, které byl zkušený Brazilec nucen odklepat. Samozřejmě není třeba zmiňovat, že právě na zemi bude mít Pereira stále velké mezery. V duelu s Blachowiczem však skvěle bránil, takže se zase nedá říct, že přenos boje na zem se rovná výhře. Pereiru dostali na zem Blachowicz i Adesanya, ale větší šanci z toho nakonec nevykřesali. Jiří je však jiný kalibr, tak uvidíme, jak se nakonec souboj vyvine.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *