UFC prezident White má krátkou, ale dobrou zprávu o další bitvě Jiřího Procházky

White Procházka Hill

Bývalý šampion polo-těžké váhy Jiří Procházka i aktuální šampion Jamahal Hill v posledních rozhovorech potvrdili, že společně s vedením UFC jednají o titulovém souboji, na který by mělo dojít v následujících měsících. To nyní potvrdil i UFC prezident Dana White.

Trenéři Tadeáše Růžičky Hutník a Vančura reagují na aktuální kauzu

„Jiří je připravený jít do boje,“ prozradil nedávno Jiřího zahraniční manažer Tim Simpson v rozhovoru s Arielem Helwanim. „Rozhodně se teď nečeká na Jiřího, protože ten už je připravený. Jde spíš o to, že se nyní hledá místo. Aktuálně máme před sebou duel Edwards vs Covington, což je bitva, která si zaslouží být hlavním zápasem. Stejně tak je to se soubojem Hill vs Procházka. Háček je však v tom, že jsou velké turnaje plné.

V září jde nejspíš do akce Adesanya. V říjnu se počítá s Makhachevem. Listopad by zase měl dopadnout Jones. Kam tedy tyhle dva velké titulové zápasy dát, když je všude plno? Samozřejmě jde dát více titulových zápasů na jednu kartu, ale tohle jsou velké bitvy.
Podle toho, co jsem z jednání s vedením pochopil, se nyní čeká na to, jak dopade zápas Whittaker vs Du Plessis. Vítěz by totiž měl jít s Izzym v září. Pokud by to však nedopadlo, tak by se září nabízelo.  Podle mě budeme moudřejší na začátku července, až proběhne turnaj UFC 290. Pak se to celé rozjede. Jiří je však 100%. UFC nám potvrdilo, že jasně plánuje souboj Hill vs Procházka, takže o to se opravdu nebojím.“

Právě na Jiřího Procházku došlo i na tiskové konferenci po turnaji UFC 290. „Máme nějaké novinky ohledně Jiřího Procházky?“ ptal se jeden z novinářů Dany Whitea na konci jeho půlhodinového bloku s novináři. „Jasně. Už brzy. Už brzy to budeme oznamovat. Brzy to bude venku,“ reagoval UFC prezident, který tedy prozradil, že už jsme blízko potvrzení.
Jaké dva termíny se nabízí nejvíce? Září v Austrálii nebo listopad v New Yorku. Hodně asi bude záležet na tom, jak to dopadne se soubojem Adesanya vs Du Plessis, který by měl být další na řadě. Turnaj v Austrálii je však už za 9 týdnů, což je pro Du Plessise hodně šibeniční termín. Pokud by souboj nedopadl, tak by možná Izzy dostal jiného soupeře a nebo by na kartě vůbec nebyl, čímž by se uvolnilo místo pro Jiřího s Jamahalem.

Další možností je listopad v New Yorku, kde bude hlavním zápasem bitva těžkých vah Jones vs Miocic. Právě sem by se asi souboj Hill vs Procházka hodil nejvíce. Doufejme tedy, že nám UFC brzy nabídne konkrétní termín a my se budeme moct začít těšit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *