UFC plánuje mega zápas, který však posouvá Procházku na později

UFC

Jednu dobu to sice vypadalo hodně bledě, ale vedení organizace UFC nakonec potvrdilo, že se 11.11. v New Yorku dočkáme velkolepé titulové bitvy Jon Jones vs Stipe Miocic, která slibuje hodně zajímavou podívanou. V souvislosti s turnajem UFC 295, který se odehraje v legendární Madison Square Garden, se spekulovalo i o možném titulovém souboji Jiřího Procházky, což už však asi nyní neplatí, protože se na kartu plánuje jiný mega zápas.

Volání o pomoc! Na Tadeáše Růžičku bohužel vylezlo další nelichotivé video

Sám UFC prezident Dana White totiž potvrdil, že kromě titulové bitvy Jones vs Miocic se na turnaj UFC 295 plánuje i hodně očekávaný souboj Edwards vs Covington. Colby byl nedávno jako oficiální náhradník u završení trilogie Edwards vs Usman 3 s tím, že následně bylo potvrzeno, že dostane titulovou šanci. Se soubojem se původně počítalo na zítřejší termín v Londýně, ale šampion Leon potřeboval více času, takže se z číslované akce udělala „jen“ Fight Night karta a duel se posunul. Pravděpodobně se ho tedy dočkáme v listopadu. Mezi oběma borci to samozřejmě nějakou dobu vře, takže se máme hodně na co těšit.

Zároveň to však znamená, že Jiřího Procházku uvidíme nejdříve v boji až v prosinci. Je totiž hodně nepravděpodobné, že by UFC na už tak silnou kartu přidalo další mega zápas. Bylo totiž potvrzeno, že se BJP utká s vítězem souboje Blachowicz vs Pereira, což tak či tak slibuje mega zápas, který si zaslouží být hlavním tahákem večera. Posun minimálně na prosinec však dává smysl, protože Jan a Alex zápasí na konci července, takže budou potřebovat čas na zahojení a následnou přípravu. Stejně tak bude mít čas na přípravu i BJP, takže musíme být trpěliví.
  

Cormier potvrdil dalšího soupeře pro Procházku

„Když se podíváme na to, co nás čeká, tak je tam souboj Blachowicz vs Pereira, u kterého jsem si říkal, že by to klidně mohl být titulový souboj,“ rozpovídal se Daniel Cormier, který má samozřejmě jako bývalý šampion a nyní komentátor k vedení organizace hodně blízko.

„Pak jsem však volal UFC matchmakerovi Micku Maynardovi a ten mi řekl: ´To přeci nedává smysl. Jiří měl původně zápasit o titul. Měl mít při svém návratu zápas s Hillem. To bych teď měl dělat souboj o prozatímní titul? Jan a Alex zápasí o pozici jedničky, která se následně utká s Jiřím o uvolněný titul, až se vrátí do boje.´
  

„Zápas Blachowicz vs Pereira je samozřejmě důležitý, ale zase ne tak moc, aby byl o titul,“ pokračoval Cormier. „Výsledek však bude vlastně stejný. Vítěz se utká s Jiřím Procházkou o titul. Pak můžeme jen doufat, že kdokoliv už ten titul získá, tak si ho udrží dost dlouho, aby se pak při jeho návratu mohl utkat s Hillem, který má slíbenou titulovou šanci.“

Zdá se tedy, že je naprosto jasno. Vítěz souboje Blachowicz vs Pereira, který nás čeká už příští víkend na turnaji UFC 291, dostane šanci se utkat s Jiřím Procházkou o titul šampiona polo-těžké váhy. Pokud se nic nezmění, tak výhledově dostaneme duel Procházka vs Blachowicz nebo Procházka vs Pereira, což zní naprosto úžasně.


1 komentář na “UFC plánuje mega zápas, který však posouvá Procházku na později”

  1. Pingback: UFC Londýn: Jak si na vážení vedl Mach Muradov? | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *