UFC Fight Night Allen vs Craig: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC Fight Night, který se koná v Las Vegas. V hlavním zápase večera uvidíme souboj středních vah mezi Brendanem Allenem a Paulem Craigem. Na turnaji se představí také česká lvice Lucie Pudilová, kterou čeká souboj s Ailin Perez. Celý galavečer UFC můžete sledovat v sobotu už od 20:00 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Makhmud Muradov reaguje na neporaženého soupeře! V čem vidí svou výhodu?

Brendan Allen vs Paul Craig – Zápas skončí na submisi

Allen v organizaci UFC vyhrál na knockout pouze jednou. Z deseti vítězství v UFC však hned šest vybojoval na submisi. Ačkoli byl Craig ve své kariéře čtyřikrát ukončen na KO, v posledních letech prokázal lepší obranu a je zvyklý přijímat rány od zápasníků polotěžké váhy. Neočekávám, že by Allen vyhrál KO/TKO, ale také si nemyslím, že by tento zápas trval celých 25 minut, protože oba borci umí své zápasy ukončovat. Místo toho očekávám, že jeden z těchto bojovníků bude spoléhat na svou hru na zemi. 

Často se stává, že když proti sobě stojí dva specialisté na BJJ, jejich grappling jde stranou a zápas zůstane v postoji. Neočekávejte, že tomu tak bude v tomto zápase, protože oba bojovníci v minulosti prokázali ochotu zapojit se do boje na zemi s jinými grapplery a lépe si prosadit svoji hru. Poslední tři Allenova vítězství byla na submisi. 13 ze 17 Craigových vítězství přišlo na submisi. Do tohoto počtu není započítáno působivý triumf na TKO proti bývalému šampionovi lehké váhy Jamahalu Hillovi, kterému Craig stihl vykloubit loket pomocí armbaru. Kurz 2,12 také vypadá velmi lákavě. 

Jordan Leawitt vs Chase Hooper – vítěz Leawitt 2,71

Chase Hooper má pověst bojovníka s grapplingem na vysoké úrovni, přesto má pouze jedno vítězství na submisi a všechny čtyři výhry získal proti bojovníkům, kteří již nejsou v UFC. Hlavním ukazatelem Hooperova nevyužitého potenciálu je jeho wrestlig. V průměru má pouze 1,4 takedownu na zápas se spíše podprůměrnou úspěšností doručení 22 %. 

Leavitt je především wrestler, který využívá špatně načasované údery soupeřů a disponuje solidní obranou. Leavitt se v průměru pokusí o 2,3 takedownu na zápas s 28% úspěšností. Má poměrně vysoké zápasnické IQ a často nutí své soupeře k chybám. Neříkám, že je Leawitt favoritem zápasu, ale dost věcí hovoří v jeho prospěch a kurz 2,71 by se měl zkusit využít. Na Hooperovo naplnění potenciálu jsme čekali čtyři roky a zatím proti lepším soupeřům vždy zklamal, což mě přivádí právě k této sázce. 

TIPY UFC:


1 komentář na “UFC Fight Night Allen vs Craig: Analýza, Tipy a Sázky”

  1. Pingback: Jaké turnaje a zápas si pro nás připravila organizace OKTAGON? | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *