UFC bojovník David Dvořák se po zdravotních problémech vrací do boje speciálním zápasem

Dvořák

David Dvořák, který do UFC vstoupil třemi výhrami v řadě, měl poslední souboj s Ercegem velice dobře rozjetý. V prvním kole se totiž dokázal prosadit a vlastně soupeře k ničemu nepustil. Ve druhém kole však přišel klíčový moment, který změnil směr zbytku zápasu. David totiž inkasoval kombinaci, na kterou Erceg po chvíli šikovně navázal kopem, který Davida trefil do zátylku a bylo zle. David sice krizovou situaci přežil, ale nakonec z toho byla další prohra na body. Následně měl potvrzený zápas o udržení v lize mistrů, ale na ten nakonec bohužel nedošlo, protože se objevily vážné zdravotní problémy, které jsou však nyní evidentně zažehnány, protože se David vrací zpět do boje.


 

Šílená suma?! Jakou hodnotu má dnes rozjetá organizace OKTAGON MMA?

„Věřím v to, dělám pro to maximum. Chci se vrátit a jsem přesvědčený o tom, že pokud tomu člověk věří a jde tomu naproti, tak se prostě vrátí. Tenhle sport dělám, protože mě neskutečně baví, ne že bych nutně potřeboval peníze a tak. Teď jsem v pozici, že bych mohl ze dne na den skončit. Vím, že bych se o sebe a rodinu postaral velice hezky, měli bychom se dobře. Ten sport mě ale baví a chtěl bych ho minimálně dalších 5 let dělat.

…Hrozně bych si chtěl dát zápas třeba v březnu či dubnu. Ale je otázka, zda je to vůbec reálné. Myslím si, že duben by mohl jít. Uvidíme, jak na tom budu a co nabídnou… Chybí mi to, nedokážu si představit, že bych nezápasil,“ prozradil David Dvořák před časem pro Sport.cz.

   

A jeho přání se nakonec splní. Zápas však nebude v dubnu, ale v květnu, kdy ho čeká speciální souboj. „Chceme udělat charitativní akci pro válečné veterány, která tu ještě nebyla. Vysílat ji bude Česká televize a navštíví ji spousta významných lidí, takže můžeme náš sport dostat k úplně novým divákům,“ rozpovídal se David Dvořák pro iSport.cz o akci Fighters for veterans.

Dvořákovým soupeřem v rámci exhibičního zápasu bude velitel třiačtyřicátého výsadkového pluku Petrem Matoušem, který celý turnaj spolu-organizuje, „Náš zápas se upekl dřív než kterýkoli jiný. Když jsme přemýšleli, jak kartu duelů poskládat, řekli jsme si, že musíme něčím začít, a tak jsme si to vzali do svých rukou. Pro spoustu lidí může být lákavé zbít svého šéfa, já to tak naštěstí nevnímám. Jdu tam s kůží na trh, musím potvrdit roli favorita. Zase si vyzkouším atmosféru šatny, tejpování pěstí a všechen stres kolem zápasení. Je to pro mě důležitý souboj.“

Následně by pak mělo dojít i na další UFC souboj, který bude klíčový, protože nejspíš rozhodne o tom, jestli se David v lize mistrů udrží a nebo se bude muset vydat jinou cestou.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *