UFC 300 Pereira vs Hill: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu očekávaný turnaj UFC 300 a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na jubilejní galavečer UFC 300, který se koná v Las Vegas. V hlavním zápase večera uvidíme souboj o titul polotěžké váhy váhy mezi Alexem Pereirou a Jamahalem Hillem. Zrak tuzemských fanoušků se bude upínat hlavně k souboji Jiří Procházka vs Aleksandar Rakič. Celý galavečer UFC můžete sledovat v neděli od 00:10 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Skvělá zpráva! Organizace OKTAGON MMA hlásí velký návrat

Jiří Procházka vs Aleksandar Rakič – Jiří Procházka zvítězí ve 2. nebo 3. kole 4,37

Samozřejmě se jde o trochu zaujatou analýzu, jelikož se jedná o naší největší hvězdu v UFC. Nejprve jsem se tomuto zápasu chtěl záměrně vyhnout, ale když jsem sledoval zahraniční predikce na tento souboj, tak sem nenašel žádnou, která by výrazně favorizovala Aleksandara Rakiče. Srbský zápasník je totiž pro všechny velkou neznámou. V posledním zápase s Blachowiczem byl pouhým stínem zápasníka, který dříve dominoval nad svými soupeři. 

S Procházkovým tempem a silou by si možná neporadil i naprosto zdravý Rakič, natož ten, který si před dvěma lety přetrhl zkřížený vaz. Rakičův wrestling by neměl být na takové úrovni, aby využil Procházkovy slabší obrany proti takedownům. A špatně si lze představit, že by se Jiřímu vyrovnal v postoji. Procházka by ho měl vyčerpat svým agresivním stylem a pohybem, což by se mělo projevit v pozdější fázi zápasu. Když bude Procházka „tlačit na pilu“ a zasazovat neortodoxní údery z různých úhlů, tak Rakič bude v ústupu a nebude schopen najít svůj ideální rytmus. Byť jsme viděli jeho oslnivou formu, kterou se pochlubil na sociálních sítích, tak všechny servery si kladou důležitou otázku, jak bude Rakič vypadat po dvou letech v ostrém zápase. Kurz na vítězství Jiřího v pozdější fázi souboje, je více než přijatelný.   

Justin Gaethje vs Max Holloway – Vítěz Gaethje 1,60

Holloway má podobný životopis jako Gaethje, jen o váhovou divizi níže. Od roku 2013 je ve všech netitulových zápasech neporažený. Váhové kategorie však existují z nějakého důvodu, což nám nedávno dokázali Alexander Volkanovski, Israel Adesanya a další. Holloway v 28 zápasech UFC inkasoval neuvěřitelných 1 335 úderů a nikdy nebyl knockautován. Přesto v posledních zápasech utrpěl spoustu zranění a jednou mu ta „žulová“ brada musí povolit. Přesun do vyšší váhy a střetnutí s někým, jako je Gaethje, který má na kontě 10 knockoutů z posledních 12 vítězství, by mohl být poslední kapkou.

Ačkoli matematika MMA je zřídkakdy dobrou metodou pro odhad vítěze, stojí za zmínku, že v jediném Hollowayově zápase UFC v lehké váze prohrál v roce 2019 s Dustinem Poirierem výsledkem 49-46. Gaethje má za sebou velkolepý knockout Poiriera  a jeho kopy by mohly být pro boxersky silného Hollowaye velkým problémem. Gaethjeho síla by zde měla rozhodnout, protože Holloway se spoléhá spíše na počet úderů. I kdyby Gaethje Maxe neukončil, tak si myslím, že bude rozhodovat damage, kterou během pěti kol nashromáždí.  

UFC 300 – Tipy:
1 komentář na “UFC 300 Pereira vs Hill: Analýza, Tipy a Sázky”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *