Turnaj KSW Epic nabídl několik tvrdých ukončení a Sivákovo vítězství

V sobotu se v dolských Gliwicích konal další turnaj organizace KSW, který byl poněkud netradiční, jelikož zde byly k vidění kromě MMA, také další zápasy podle různých pravidel bojových sportů. Premiéru v KSW si odbyl i šampion organizace RFA Václav Sivák, na kterého čekal souboj s tvrdým polským veteránem. V hlavním zápase se pak představily polské legendy bojových sportů Mamed Khalidov a Tomasz Adamek.


Tomu neuvěříte! Kolik Růžička dostal za bitvu s thajským řezníkem, který mu potrhal obličej?

Polská organizace KSW se v sobotu představila s opravdu jedinečnou akcí KSW Epic, na které si každý našel něco. Na turnaji se představil Mamed Khalidov, legenda organizace KSW, v boxerském zápase s bývalým šampionem WBC, IBO, IBF Tomaszem Adamkem, zatímco šampion těžké váhy KSW Phil De Fries se utkal s bývalým šampionem UFC Joshem Barnettem.

Právě zápas v grapplingu mezi veterány UFC Joshem Barnettem a Philem De Friesem byl od začátku pro oba hodně vyčerpávající a ani jeden z nich nedokázal získat vítězství na submisi. Zápas tak byl po deseti minutách prohlášen jako remíza. Rafal Haratyk pak ovládl Grand Prix v polo-těžké váze, když nejprve ukončil Marcina Wójcika a poté ve finálovém zápase zvítězil nad Damianem Piwowarczykem na body. 
Václava Siváka z týmu EGO Combat čekal střet s Michalem „Matrixem“ Królikem, který se ukázal jako velmi tvrdý soupeř. I když měl Sivák velkou výškovou převahu, tak polský bojovník v prvním kole dobře zkracoval vzdálenost a zlobil Siváka hlavně svým boxem. Vašek se musel dát několikrát na taktický ústup, aby mohl hrozit ze vzdálenosti, v čemž je mistr. Sivák skvěle zapojoval do své strategie i lokty a kolena, čímž dělal Królikovi velké problémy.

Na straně českého zápasníka byla také rychlost, což bylo znát hlavně od půlky druhého kola, kdy jsme mohli vidět celou sérii tvrdých kopů, které Polák chytil přímo na hlavu, ale i přesto pokračoval dál. Na samém konci zápasu ještě Sivák dostal soupeře do počítání, ale pokračovalo se dál. K ukončení však nedošlo, protože přišel konec třetího kola, po kterém jasně zvítězil Sivák, který se tak v KSW uvedl ve velkém stylu.
Hlavním zápasem karty byl boxerský duel mezi bývalým šampion Tomaszem Adamkem a bývalým šampionem KSW Mamedem Khalidovem. Mamed vypadal v boxu solidně, nicméně Adamek zůstal po celou dobu ve hře. Khalidov si však ve třetím kole poranil pravou ruku a do 4. kola nenastoupil. Z vítězství se tedy „radoval“ 47letý veterán Tomasz Adamek.  

KSW Epic – Výsledky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *