Tenhle zápas bere sakra vážně! Podívejte se, s jakou formou jde Strickland do boje

Strickland
Už tento víkend nás čeká první číslovaná akce roku 2024, kterou je turnaj UFC 297, kterému v Kanadě vévodí titulový souboj v rámci střední váhy Strickland vs Du Plessis. Už tak zajímavý souboj je ještě okořeněný silnou rivalitou, kterou mezi sebou oba borci mají, což se odrazilo i na formě Seana Stricklanda, který vypadá sakra nabitě.


 

Vyřešeno a rozhodnuto! UFC šampion Alex Pereira už zná svého dalšího soupeře

Na první pohled by možná leckdo nepoznal, že je Sean Strickland profesionální MMA zápasník a dokonce šampion střední váhy organizace UFC. Samozřejmě má vysportovanou postavu, která se však nijak nevymyká muskulatuře, kterou si osvojí většina sportovců, kteří se pravidelně věnují nějaké činnosti. Vedle takového Francise by Sean působil jako naprosto „obyčejný“ člověk, což už však neplatí. Před svou první titulovou obhajobou se totiž pochlubil formou, kterou jsme u něj ještě neviděli, což jen značí, jak vážně blížící se souboj bere.
     

Strickland rivala varoval

„Psal jsem mu zprávu, že počítám s tím, že se do té klece jdeme povraždit. S tím počítám, ale pokud znovu vytáhne věci z minulosti, tak ho pobodám. Je jedno, kde to bude. Klidně na tiskové konferenci nebo váze. Myslím si však, že bude v pohodě. 

Nastavil jsem však jasnou hranici, kterou by neměl překračovat, protože už by nešlo jen o bojování. Pokud to vytáhne, tak mě v Kanadě zavřou a nejspíš mě deportují. Všechny ty týdny přípravy přijdou vniveč zbytečně,“ prozradil šampion Strickland, že rivala varoval, aby nijak nepoukazoval na jeho dětství, které bylo evidentně hodně těžké a ze kterého si Sean nese celou řadu traumat.

Du Plessis naštěstí není Colby Covington, takže se dá očekávat, že vše proběhne v klidu. UFC by vak i přesto mělo zpřísnit bezpečnostní opatření, protože u Seana člověk nikdy neví. Však si stačí vzpomenout, jak před soubojem s Adesanyou hned po příletu napadl fanouška, kvůli čemuž se zápas málem zrušil, protože se do věci vložila i australská vláda.
          

Strickland to v životě opravdu neměl lehké

„Pamatuji si, jak jsem seděl na zemi a objímal mé mámě nohu, protože na ní otec řval a vyhrožoval, jak jí zabije a tak podobně. Mluvil třeba o tom, že jí popálí obličej kyselinou. Tou dobou jsem byl na základní škole. Pořád mámě vyhrožoval, že pokud mu zahne, což se nejspíš stalo, tak jí rozřeže na kousky, rozpustí v kyselině a zbytek někde pohřbí.

Tou dobou jsem moc nespal a nechodil jsem do školy a když ano, tak jsem tam usínal. Byl jsem asi ve druhé třídě a pořád jsem usínal, takže mi učitelka vzala lavici a já musel stát. Prostě jsem si tedy lehl na zem a spal. Samozřejmě jsem byl označován za problémové dítě, ale nikdo netušil, že celé noci nespím. Ztratil jsem tou dobou víru v boha. Bylo to šílené,“ vyprávěl Sean Strickland, načež se rozplakal, protože byly vzpomínky evidentně moc bolestivé.
         

Jen těžko si představit, co všechno musel Sean jako malý zažít. Strickland je sice hodně svérázný, čemuž se nikdo nemůže divit, ale je v podstatě zázrak, že z něj vyrostl UFC šampion, když vezmeme v potaz, jaké měl v minulosti životní podmínky. Bojové sporty, jako mnoha dalším, mu však změnily život a nastavily ho správným směrem.
        

Jak reagoval Du Plessis?

„Na Stricklandovy videa jsem se nedíval a myslím, že se ani dívat nebudu,“ řekl du Plessis. „Sledovat dospělého muže, jak pláče v rozhovoru, to opravdu není materiál, na který bych se šel dívat. Ale je to tak, jak to je. Jsem rád, že se rozplakal a dostal to ze sebe ven. Doufám, že tím to skončí.

Myslím, že mu přisuzujeme mnohem větší zásluhy, než si zaslouží, co se týče inteligence. Myslím si totiž, že nepřemýšlí o ničem. Myslím si, že prostě jde do klece a bojuje. Bojuje tak, jak bojuje. Vždycky to tak dělal a je to samozřejmě neuvěřitelný bojovník. Mám k němu jako k bojovníkovi velký respekt. Myslím, že je neuvěřitelný. Mám však za to, že je to pokrytec? Na sto procent. Samozřejmě, že trauma z dětství je něco, za co nemůžete, ale pokud víte, jaké to je být tím, kdo takové trauma prožívá, nezpůsobujte ho ostatním, protože přesně to dělá on. Ale je mi ho líto a myslím si, že si nic podobného žádné dítě nezaslouží.“
       

„Když půjdete po jiných lidech, tak nakonec půjdou oni po vás. Vypadá to, že je zvyklý šikanovat, ale není zvyklý na to, když někdo šikanuje jeho. Není třeba to však nějak extra rozvádět a využívat. Ten zápas už jsem vyhrá. Vyhrál jsem i prosincovou tiskovou konferenci. Ano, v podcastu Thea Vona se rozplakal. Myslím, že to bylo hrozné a jak jsem řekl, žádné dítě si nic podobného nezaslouží. Žádné dítě si nezaslouží, aby si tím prošlo.

Chci však říct, že když chceš rozdávat rány, tak je taky musíš umět přijímat, jinak jsi jen pokrytec. Jako dítě sis to nezasloužil, ale jako dospělý chlap, když to rozdáš, tak to dostaneš. Takhle bohužel svět funguje.
        

Jsem rád pokud mu to dodalo nějakou další motivaci. Všichni mluví o tom, jak Sean nabral svaly a má břišní svaly. No, vítejte v profesionálním MMA. Je hezké, že má poprvé břišní svaly, to mu opravdu přeju. Takhle by však měl vypadat každý profesionální sportovec. Dobrá práce. Jsem opravdu rád, že ho mohu motivovat k tomu, abys získal břišní svaly.“

Du Plessis tedy evidentně nemá v plánu do Stricklanda dál pálit, ale upozorňuje na to, že pokud Sean nechce, aby na něj lidé útočili, tak by on neměl útočit na ně, což se však relativně často děje, což však zase a opět pramení z jeho dětství, takže je to takový smutný začarovaný kruh.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *