Tak už víme, k jakému zranění Chimaev přišel! Jak dlouhá pauza ho čeká?

Chimaev

Khamzat Chimaev Usmanovi sliboval, že ho v kleci doslova zabije, na což naštěstí nedošlo. V prvním kole však rozhodně jasně dominoval, protože jej strávil na soupeřových zádech, kde rozdával údery a pokusil se o několik submisí. Čekalo se tedy, že budeme sledovat jednostrannou podívanou, ale Usman ve druhém a třetím kole začal souboj téměř otáčet. Nebýt pak takedownu ve třetím kole, tak ještě možná hodně zahrozil. Mnozí tak mluvili spíše o tom, jak skvělý výkon Usman bez přípravy předvedl, než o tom, že Vlk vyhrál. Khamuzat však avizoval, že se v průběhu prvního kola zranil a nyní už víme, co se mu stalo.


 

Karlos Benda prozrazuje, o co ho kung-fu mistr Kudlanka před zápasem požádal

„Cítím se dobře, jsem rád, že jsem souboj vyhrál. Mohu jet domů a být šťastný. Bohužel mám za to, že jsem si v prvním kole poranil ruku. Vypadá to na zápěstí. Bál jsem se pak tolik wrestlit. Bolelo to. Nemohl jsem si však dovolit vzdát. Prostě jsem se kousl a pokračoval jsem. Pokud to nebude zlomené, tak budu pokračovat v tréninku. Budu trénovat tak či tak, ale uvidíme, jak dopadnou vyšetření. Hodně to bolí, ale teprve zjistíme, co s tím je,“ vysvětlil Chimaev po souboji, že si v prvním kole poranil ruku, kvůli čemuž pak měl hodně omezené možnosti. Navíc se zdálo, že Vlk nechal v prvním kole hodně sil, čehož Usman využil, aby trefoval a přeci jen duel trochu zdramatizoval.

„V prvním kole jsem věřil ve výhru, ale ukázalo se, že tam se mnou vydrží klidně tři kola. Usman je tvrdý, takže to byl sakra těžký zápas. Jsem však za to vlastně rád, protože přesně takové zápasy ze mě udělají ještě lepšího bojovníka.“

   

Chimaev samozřejmě zamířil na vyšetření, která ukázala, že ruka není zlomená ani nijak vážněji zraněná, ale že došlo k přetržení vazu, což může být hodně bolestivé a nepříjemné. Nebude však prý nutná operace. Léčení navíc zabere jen něco kolem měsíce, takže už brzy bude moct Vlk naskočit do další přípravy.

Zatím to nebylo oficiálně potvrzeno, ale sám Dana White avizoval, že nyní Khamzata čeká titulová bitva. V návaznosti na jeho problémy s vízy se však bude muset nejspíš odehrát mimo USA, takže se předběžně zmiňoval březen, kdy prý UFC znovu míří na Blízký východ.


2 komentáře na “Tak už víme, k jakému zranění Chimaev přišel! Jak dlouhá pauza ho čeká?”

  1. no a este kvoli tej ruke potom ve druhem a tretem kole pak aj dost tazko dychal, jak keby mu spolu s rukov odesla aj fyzicka.

    a s vyzami by som sa nesral. povedal vy som, ze strikland obhajuje v marci vo vegas a hned na zaciatku by som urcil nahradnika, ak si nahodou vlk dovtedy nevybavy viza. ved sam si za to moze, ze si so svojim obcianstvom spekuluje jak mara s picu, tak nech si nese nasledky.

    1. Problém je, že Dana, Khamzata miluje a klidně mu dá šanci o titul u něj doma, místo toho, aby Strickland obhajoval v USA… a stejně si myslím, že si Khamzat šanci o titul ještě nevysloužil. Porazil sice Usmana, ale né úplně s přehledem a Usman je pořád jenom champ welteru, kterej šel do zápasu „z gauče“ 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *