Tak to je ale krása! Makhachev i Chimaev mají hvězdné soupeře na Abu Dhabí

Chimaev Makhachev

V poslední době bylo hodně rušno kolem galavečera UFC 294, který se koná 21. října v Abú Dhabí. Dlouho totiž nebylo jasné, kdo se představí v hlavním zápase, který měl slíbený šampion lehké váhy Islam, který však byl dlouho bez soupeře. Makhachev dokonce oslovil šampiona welteru Edwardse, zda by neměl o souboj zájem. Nakonec je však všechno jinak a nám se tak rýsuje další skvělá karta.

Nádhera! UFC matchmaker potvrzuje, s kým bude Procházka bojovat o titul

Ve středu prezident UFC Dana White oznámil, že zápas Islam Makhachev (24-1, 13-1 UFC) vs. Charles Oliveira (34-9-1NC, 22-9 UFC) 2 bude hlavním zápasem turnaje UFC 294, který se uskuteční 21. října v Etihad Areně v Abú Dhabí. Souboj bude o titul šampiona UFC lehké váhy, který v současnosti drží Makhachev.

Makhachev a Oliveira se poprvé utkali na turnaji UFC 280 v říjnu 2022 právě v Abu Dhabí. Tehdejší šampion Oliveira byl poražen Makhachevem na submisi ve druhém kole. Od tohoto zápasu ani jeden z bojovníků neprohrál, protože Islam svůj titul úspěšně obhájil proti Alexandru Volkanovskimu,
Oliveira se od prohry odrazil v červnu na turnaji UFC 289 proti Beneilu Dariushovi. V zápase, který byl označován za pravděpodobnou eliminaci titulu, Oliveira ukončil Dariushe na TKO v 1. kole. Na začátku července Oliveira řekl MMA Junkie, že je nepravděpodobné, že by se dokázal připravit na říjnový zápas, ale nakonec se evidentně nechal přemluvit.

Kromě tohoto souboje byl ohlášen také zápas Khamzata Chimaeva, který se nakonec utká s Paulem Costou. Nakonec tedy dojde na hodně vyhrocený duel, který slibuje hodně zajímavou a atraktivní podívanou. Vlk má navíc skrze zápas šanci poskočit na vrchol střední váhy, kde by byl jen kousek od titulové šance. Costa byl společně s Ikramem Aliskerovem stažen z galavečeru UFC 291 s tím, že se Aliskerov v Abú Dhabí utká s francouzským zápasníkem Nassourdinem Imavovem. 

UFC 294 – Fight Card:

Islam Makhachev  vs.  Charles Oliveira 155 lbs

Paulo Costa  vs.  Khamzat Chimaev 185 lbs

N. Imavov  vs.  Ikram Aliskerov 185 lbs

Tim Elliott  vs.  Muhammad Mokaev 125 lbs

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *