Souboj šampionů Fury vs Usyk má nové datum, ale také astronomickou pokutu!

Očekávaný boxerský zápas těžké váhy mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem se posouvá. Zápas o nesporný titul byl původně naplánován na 23. prosince, ale poté, co Fury utrpěl 28. října při výhře nad Francisem Ngannouem tržnou ránu v obličeji, byl souboj naplánován na 17. února. K zápasu jsme tento týden dostali také epické promo video, ale nakonec se zápas opět posouvá. Očekávaný souboj o sjednocení titulu v těžké váze mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem opět dostává nové datum.

Prst až v mozku? Zklamaný Muradov reaguje na bolestivý faul a smolný zápas

První zápas o nesporný titul v těžké váze se čtyřmi pásy bude muset opět počkat poté, co byl Tyson Fury nucen odstoupit. Cut, který utrpěl při sparingu, stáhl držitele titulu WBC a lineárního mistra světa v těžké váze Tysona Furyho ze souboje proti Oleksandru Usykovi, který se měl uskutečnit už 17. února. V pátek to oznámila společnost Queensberry Promotions, která zastupuje Tysona Furyho. 

Během speciálního vydání mimořádných zpráv v pořadu The MMA Hour oznámil saúdskoarabský královský poradce – a promotér zápasu Fury vs. Usyk – Turki Alalshikh, že zápas se nyní uskuteční 18. května. Jako pobídku Alalshikh uvedl, že pokud některý ze zápasníků od tohoto termínu odstoupí, přijde astronomická pokuta ve výši 10 milionů dolarů!
„Pokud se Usyk zalekne, uspořádám zápas Anthony Joshua vs. Tyson Fury,“ řekl Alalshikh. „Pokud se Tyson bojí, zavolám jakéhokoli bojovníka, kterého Usyk bude chtít, a na téhle věci je moje jméno. Máme záruku z obou stran a oni to teď vědí.“ Místo zápasu zůstává stejné, Fury a Usyk se střetnou v saúdskoarabském Rijádu. Alalshikh uvedl, že akce plánovaná na 17. února, na které se měl zápas těžké váhy konat, se neuskuteční.

V tomto týdnu se také mluvilo o tom, že by Usyk mohl zůstat na kartě 17. února a utkat se s vyzyvatelem Filipem Hrgovičem. Saúdskoarabský královský poradce Turki Alalshikh však později oznámil, že zápas Fury vs. Usyk bude přeložen na pozdější termín a vstupenky budou veřejnosti vráceny. Alalshikh v sobotu uvedl, že Hrgovič bude mít možnost zápasit na kartě 8. března. Alalshikh navíc oznámil, že 1. června se v Rijádu uskuteční sjednocující zápas o titul v polotěžké váze mezi Arturem Beterbievem a Dmitrym Bivolem.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *