Souboj s Pimblettem je nejlepší zápas, jaký mohl veterán Tony Ferguson dostat!?

Když byl na turnaj UFC 296 ohlášen zápas Tony Ferguson vs. Paddy Pimblett, bývalý zápasník Alan Jouban měl pocit, že organizace dává starého lva hladovému nováčkovi, který si chce vybudovat jméno na legendě. Na papíře to dávalo perfektní smysl. Ferguson prohrál šest zápasů v řadě, zatímco Pimblett má v UFC perfektní bilanci 4-0 a je jednou z nejrychleji vycházejících hvězd. Teprve když Jouban začal zápas skutečně rozebírat, pochopil, jaká metoda se skrývá za šílenstvím zápasů UFC.


 

Cože!? Tak to je hodně nečekané! Už víme, jak to má Shem Rock s OKTAGONem?

„Tohle je nejlepší zápas, jaký mohl Tony Ferguson dostat,“ vysvětlil Jouban v pořadu The Fighter vs. The Writer. „Víte proč? Kdo je v UFC nejporazitelnějším borcem a zároveň největším tahákem? Je to Paddy Pimblett. Paddy Pimblett má největší fanouškovskou základnu, největší jméno, největší sledovanost v této skupině zápasníků, kteří jsou porazitelní. Je velmi snadno porazitelný. Myslím, že na začátku roku prohrál ten zápas s Jaredem Gordonem.

„Když jsem se o tom dozvěděl, pomyslel jsem si, že házejí legendu psům, protože Tony je svým způsobem legenda kvůli tomu, co dokázal. Ale když jsem se nad tím zamyslel, říkám si, co dál? Dáte mu Jalina Turnera nebo nějakého mladého býka, nějakého chlapa v nejlepších letech? Ale v Paddym Pimblettovi je chlap, který se dá porazit. Je mladý, roste a má dobré dovednosti v boji na zemi, na nohou to prostě nějak vydrží, a Tony Ferguson je už dávno za zenitem, ale tenhle zápas se dá vyhrát a pro Tonyho Fergusona může mít maximální přínos.“

Protože má Pimblett takovou hvězdnou sílu, budí při svých zápasech velkou pozornost, ale zatím se ani zdaleka nepřiblížil k soupeři z první patnáctky žebříčku. V prosinci 2022 porazil Jareda Gordona po kontroverzním rozhodnutí a od té doby byl kvůli zranění mimo hru. Nyní se vrací, aby se utkal se soupeřem v podobě Fergusona, o němž se všichni domnívají, že je pravděpodobně na konci své kariéry.

„Pokud Tony Ferguson porazí Paddyho Pimbletta, najednou je tou hvězdou Tony Ferguson,“ řekl Jouban. „Tony Ferguson, všichni pochybovači, všichni odpůrci, kteří se na něj vykašlali, najednou může být hrdinou všech, kteří se postaví proti Paddymu Pimblettovi. Protože tak to je. Když jste hvězda, máte stejné množství hejterů jako fanoušků, a Paddy Pimblett má obrovské množství obojího. Spousta lidí Paddyho Pimbletta nemá ráda. Takže Tony Ferguson se nyní stává hrdinou pro všechny ty lidi, kteří si zoufale přejí, aby Paddy Pimblett prohrál.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *