Sen se rozplynul! Kaik Brito reaguje na prohru v boji o UFC smlouvu

Brito

Součástí třetího dílu sedmé řady speciálního projektu Dana White´s Contender Series byl i bývalý OKTAGON šampion Kaik Brito, do kterého se vkládaly velké naděje. Kaik totiž v posledních zápasech dokazoval, jak elitní zápasník to je. Počítalo se tedy s tím, že se Brito do UFC probojuje, čímž by si splnil svůj obrovský sen a právě v tom byl největší problém. Brito chtěl tak moc, až vlastně sám sobě uškodil a odsoudil se k neúspěchu.

UFC prezident Dana White reaguje na souboj Brito vs Elliott! Dopadla smlouva?

„Mohu jen děkovat Bohu za všechno. Bohužel to nedopadlo tak, jak jsme si přáli. Chtěl bych vám všem poděkovat za podporu, děkuji vám z celého srdce. Bůh má vždycky všechno na starosti,“ reagoval Kaik Brito stručně na svém IG profilu.

Kaik se vůbec netajil tím, že je UFC jeho velkým snem. Však kvůli němu odmítl milionový projekt Tipsport Gamechanger, kde by patřil mezi hlavní favority. Musel by však podepsat novou exkluzivní smlouvu bez UFC klauzule, což odmítl. Následně potvrdil, že bude bojovat o kontrakt s ligou mistrů, což mu většina domácí scény přála. Brito se však svým snem nechal až moc ovládnout a to se mu stalo osudným.
Hned od prvních vteřin zápasu totiž bylo jasné, že chce Brito svému soupeři doslova utrhnout hlavu a ukončit ho jedním tvrdým úderem. Kaik dával do každého úderu všechno, což se mu stalo osudným ve druhém kole, kdy Elliotta dostal do problémů. V tu chvíli „stačilo“ chladnokrevně zpomalit, střídat pásma úderů a postupně soupeře, který sotva stál, zasypat kombem, které by ho ukončilo a nebo by rozhodčího donutilo, aby zápas zastavil.

Brito však střílel tvrdé háky jako smyslů zbavený, přičemž často míjel, čehož Oban využil k tomu, aby sám vracel. Korunu všemu Brito bohužel nasadil na konci druhého kola, kdy se oba borci octli na zemi. Komentátor Daniel Cormier upozorňoval, že má Kaik doslova na zlatém podnose připravený triangl a nebo armbar, ke kterému se však Brito neměl a nakonec ho nasadil až pár vteřin před koncem, kdy už to bylo k ničemu, protože Elliotta zachránil gong.
 

Do třetího kola Kaik nastupoval viditelně vyčerpaný, zatímco Elliott se z tvrdého bití dokázal velice rychle vzpamatovat. Brito tak ve třetím kole v podstatě jen inkasoval a nakonec se nechal vzít na zem, ze které už nevstal a kde čelil tvrdým úderům a loktům.

V tu dobu ještě byla naděje na remízu, kterou jeden rozhodčí opravdu dal, protože evidentně viděl druhé kolo jako 10-8 pro Brita, ale ostatní dva rozhodčí to tak neměli a Kaik tak nakonec prohrál na body. Co teď? pravděpodobně návrat do OKTAGONu, kde už však Brito nevládne divizi, takže případnou titulovou šanci si bude muset znovu vysloužit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *