Šéf organizace KSW reaguje na fotbalové fanoušky na turnaji v Liberci

Spolumajitel polské organizace KSW Martin Lewandowski hovořil o tom, jak se v průběhu let změnil přístup organizace k uzavírání smluv s bojovníky, kteří mají velkou vazbu na fotbalové kluby a jejich fanoušky. Nyní zmínil i příklad českých příznivců na turnaji KSW 91 v Liberci.


OKTAGON 54: Bohužel obrovské problémy na váze a divoké mečování

Galavečer KSW 91, který se konal v Liberci, je za námi. Jedním z jeho účastníků byl i Matúš Juráček, který svého soupeře knockautoval již v prvním kole. Český zápasník je velkým příznivcem fotbalového klubu Slavia Praha. Jeho interakce s fanoušky po zápase upoutala pozornost několika lidí na sociálních sítích, kteří si neopomněli vzpomenout na několik let stará prohlášení KSW, že organizace nemá zájem o uzavírání smluv s bojovníky se silnými vazbami na fanoušky fotbalových klubů.

V rozhovoru pro polský portál In The Cage Martin Lewandowski přiznal, že přístup organizace k této problematice se v posledních letech poněkud změnil, což doložil příkladem Arkadiusze Wrzoseka. Poukázal také na rozdíl mezi mentalitou polských a českých fanoušků.
„Bylo to skutečně tak, že jsme to jednu dobu nekontrolovali, pak jsme to raději začali kontrolovat a věnovat tomuto problému větší pozornost, protože prostě tohle prostředí začalo být, obecně řečeno, nebezpečné pro lidi sedící kolem, jelikož docházelo k narušování galavečera. Vyhodnotili jsme to tak, že nebudeme brát bojovníky s velkými vazbami na fotbalové fanoušky. Teď mám pocit, že je to trochu jiný svět. Fotbaloví fanoušci jsou už úplně jiní a tady v Česku je to ještě úplně jiný typ fotbalového fanouška. 

U nás v Polsku jsou trochu méně korektní. Ale my už si to vyhodnocujeme, když děláme zápas třeba pro takového Arkadiusze Wrzoska, tak je tam velmi dobře promyšlená strategie, s kým, kde, na jakém místě se utká, aby nedošlo k nějakým konfliktům, ale některým věcem se prostě nevyhneme. Nechceme kvůli tomu přijít o bojovníky. Samozřejmě je tu velká zodpovědnost za zápasníky, ale také také za fanoušky,“ řekl In The Cage Lewandowski. 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *