Sebevědomý Khamzat Chimaev prozrazuje, jak by si věřil na Jona Jonese

Chimaev

Skrze zdravotní problémy, komplikace na váze a souboje s Burnsem a Usmanem, ve kterých se ukázalo, že je běžný smrtelník, hvězda Khamzata Chimaeva přeci jen ztratila trochu lesku, ale stále není pochyb o tom, že jde o elitního borce, se kterým bude mít každý soupeř problém. To samé se dá už roky říct o Jonu Jonesovi, který ve světě MMA předvádí neuvěřitelnou dominanci. Vlk by si na něj i přesto věřil.


 

Clash bitva Le Sy vs Bejr v ohrožení? Promotér má pro Psychopata radu a špatnou zprávu

„Je to Jon Jones. Stále je to momentálně nejlepší bojovník na světě. Má nejvíce obhajob titulu, je šampionem dvou váhových kategorií, ještě nikdy neprohrál. Byl nejmladším šampionem v UFC. Pokud mluvíte o MMA, tak mluvíte o Jonu Jonesovi. Každý jo zná. Myslím však, že bych nad ním vyhrál. Je to samozřejmě těžký zápas pro každého. Dvakrát se utkal s mým tréninkovým partnerem Alexanderem Gustafssonem. Byly to hodně dobré zápasy. Určitě bych se s ním chtěl někdy v budoucnu utkat. Kdybychom se utkali, byla by to velká historie,“ věří Chimaev, že by na Jonese našel recept.

Mnozí o tom však asi budou pochybovat. V rámci welteru byl Vlk extrémně nebezpečný, ale ve střední váze mu hodně zatopil i Usman, který bral zápas bez přípravy v jiné váhové kategorii, než běžně zápasí. To, jak na tom Chimaev opravdu je, se dozvíme v jeho dalším zápase, který by měl být titulový.
 

Chimaev vyhlíží vítěze víkendové titulové bitvy

„Měl by se bát,“ řekl Chimaev v rozhovoru s Mohammedem Hidžábem na jeho kanálu na YouTube. „Přijdu si pro něj.“

Chimaev by se rád co nejdříve vrátil do boje, protože chce motivovat ostatní Muslimy, kteří teď prý prochází těžkými časy, „Chceme udělat radost některým lidem, kteří procházejí těžkými časy. Já, Khabib Nurmagomedov, Belal Muhammad a další, víme, že nás sledují Muslimové a také děti, které chtějí být jako my. Chtějí být silnými lidmi, takže jsme pro ně motivací. Snažím se tedy být dobrým vzorem a jít příkladem.

Sean Strickland, všichni tihle kluci v divizi, by se nás měli bát. My totiž nebojujeme jen za nás jako oni, my bojujeme za všechny muslimy, což nám dodává sílu.“
Chimaev by se rád utkal speciálně se Stricklandem, se kterým v minulosti trénoval, ale klidně se může stát, že bude nakonec bojovat s Du Plessisem. Sean má teď zápas. Má proti sobě dobrého bojovníka, který je Dricus du Plessis. Pokud vyhraje proti tomuto chlapíkovi, určitě si to pak dáme spolu. Na 100 procent by to tak mělo být. Slíbili mi ten zápas. Teď si počkáme a uvidíme, kdo ten zápas vyhraje a převezme pás šampiona divize.“

Už tento víkend se tedy na turnaji UFC 297 rozhodne, kdo bude další soupeř pro Vlka Chimaeva. Kdy by na titulovou bitvu mohlo dojít? To záleží na tom, jak blížící se titulová bitva proběhne, ale někdy v létě bychom se mohli dočkat.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *