Šance pro Procházku? Šampion Pereira se na návrh Ankalaeva moc netváří

Pereira Ankalaev

Kolem vrcholu polo-těžké váhy aktuálně visí velký otazník. Šampionem je samozřejmě díky drtivé výhře hned v prvním kole Alex Pereira, ale zatím se neví, kdo bude jeho další vyzyvatel. O šanci se pochopitelně hlásí Jiří Procházka, ale Poatan se nechal slyšet, že by radši preferoval nového soupeře a novou výzvu, což splňuje například Magomed Ankalaev. Ten navrhl, že si to dá s Pereirou v říjnu v Abu Dhabí, na což se však Brazilec dvakrát netváří.


Vlk Khamzat Chimaev stručně reaguje na titulový souboj Kincl vs Peňáz

„Dano, je mi úplně jedno, kolik lidí budu muset vypnout, abych dostal další titulovou šanci. Vypnu každého, koho přede mě postavíte a dojdu si pro titul. Jen mi je sem hezky házejte,“ poslal Ankalaev jasný vzkaz UFC ředitel Whiteovi, který hned po turnaji UFC 300 zmiňoval, že zatím neví, jakým směrem se bude polo-těžká váha ubírat.

Ankalaev tedy věří, že se mu každého soupeře, kterého mu UFC domluví, podaří vypnout. Magomed má celkem na kontě 18 výher s tím, že 10 získal via KO/TKO a 8 na body. Naposledy například na druhý pokus zničil Walkera. Podařilo by se mu to samé i s Pereirou? To se možná nedozvíme. Magomed totiž navrhoval, že by se mohl se šampionem utkat v říjnu v Abu Dhabí, na což se však Pereira dvakrát netváří.

„Nechci znovu zápasit až někdy na konci roku. Chci být zpátky mnohem dříve. To, že volá po říjnu, možná ukazuje, že není připravený. Nevím, proč by jinak něco podobného říkal. Je to opravdu hodně komplikovaný týpek. Upřímně, musím se zamyslet nad tím, co je pro mě nejlepší. Jsem tady, abych bojoval. Nerozumím však tomu, že preferuje nějaký konkrétní turnaj a konkrétní místo. Pokud tam s ním budu muset bojovat, tak jdu do toho, ale pokud mi to datum nebude vyhovovat, tak klidně řeknu ne,“ reagoval Pereira na návrh Ankalaeva.

Poatan aktuálně řeší zlomeniny dvou prstů, takže se klidně může stát, že bude schopen se vrátit až v říjnu, ale pokud by mohl do zápasu naskočit dřív, tak evidentně nebude čekat. Pokud by však čekat musel a byla šance na další zápas v New Yorku, tak by klidně další zápas přesunul až na konec roku. „To by dávalo smysl. Pokud bych mohl zápasit až na konci roku a UFC v listopadu chystalo turnaj v New Yorku, tak klidně počkám a budu zápasit doma. To by bylo super.“

Pereira to má totiž zatím v New Yorku, u kterého bydlí, 2-0, takže není divu, že by bral i další zápas v legendární MSG. Vše asi bude záležet na tom, jak se budou prsty hojit. Pokud by šlo vše dobře, tak by byla šance na duel Pereira vs Procházka 2 někdy v průběhu prázdnin. Pokud by se čekalo, tak by asi padla volba na Ankalaeva a nebo to může skončit tak, že zatímco se bude Poatan léčit, tak dojde na duel Procházka vs Ankalaev, který jasně rozhodne o dalším vyzyvateli.
1 komentář na “Šance pro Procházku? Šampion Pereira se na návrh Ankalaeva moc netváří”

  1. klidně ať ankalaeva hodí Jirkovi, ten ho pěkně postaví nohama na zem a až půjde do odvety s Pereirou tak tam alespoň nebude zase nějaký ufňukanec vykřikovat že by měl být v titulovce on protože by Procházku smázl jak nic. 😄

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *