Šampion Keita vysvětluje, proč zatím volí OKTAGON, i když je v kontaktu s UFC

Keita

Nejvýše postaveným jménem organizace OKTAGON MMA je aktuálně šampion lehké váhy Losene Keita. Tomu totiž ve světovém žebříčku pérové váhy patří 44. místo, takže má kolem sebe známá UFC jména, jako je Fili, Shore, Jourdain, Landwehr, Quarantillo, Wood. Je samozřejmě jasné, že už je podobný borec v hledáčku ligy mistrů, která bedlivě sleduje talenty po celém světě a postupně je dostává pod svá křídla. S Keitou to prý UFC zkusilo taky, ale zatím mělo smůlu. Proč?

Veselý se pochlapil a nabídl Růžičkovi pravidlo, které Mawar s radostí přijal

„Od minulého roku jsem s UFC v kontaktu. V MMA jsem takových pět až šest let, chci ještě nabrat více zkušeností, takže jsem se rozhodl zůstat. Chci se zlepšovat a mám ještě na čem pracovat. Nechci jít do UFC jen proto, abych tam byl, ale proto, abych porážel své soupeře,“ vysvětlil Keita pro Ruik.

Keita tedy evidentně nechce do UFC jen aby v UFC byl, ale když už se do ligy mistrů dostane, tak tam chce uspět. K tomu však potřebuje zkušenosti, které postupně sbírá právě v OKTAGONu. Zatím dokázal získat trůn v lehké váze a brzy ho čeká boj o prozatímní trůn pérové váhy. Na konci roku navíc Keita v postojovém souboji ukázal, že se klidně může měřit i s elitními postojáři v jejich vlastní disciplíně.

Losene je zkrátka kompletní balíček, který si ve své organizaci jistě přeje každý promotér. Zatím má tohle štěstí OKTAGON, který dal Keitovi možnost růst a rozvíjet se, čehož si mladý borec evidentně cení.

Když už jsme zmiňovali světový žebříček, tak právě mezi Keitou a jeho dalším soupeřem Tichotou je v žebříčku rozdíl téměř 400 míst, na což má však Losene jasný názor, „Abych řekl pravdu, absolutně nesleduju žebříček Fight Matrixu. Je mi úplně jedno, kolik příček mezi námi je. Zajímám se pouze o zápasové skóre, on to má 5:1, já 10:0, je to pro mě zkrátka dobrý zápasník.“

Už v sobotu se na turnaji OKTAGON 42 dozvíme, jestli si dá Keita na rameno i druhý opasek a nebo jestli poprvé pozná hořkost prohry.

 

29.4. Bratislava – OKTAGON 42: Startovka

Keita vs Tichota – o prozatímní titul šampiona pérové váhy

Čepo vs Taburceanu

Paulus vs Samsonidse

Kohout vs Ryšavý

Magnor vs Kotalík 2

Kimball vs Wolf

Stuart vs Winter

 Rock vs Lima

Bartl vs Topuz

Dalisda vs De Padua

Lewis vs Schober 

20.5. Praha – OKTAGON 43: Prozatímní Startovka

Kincl vs Vémola 2

Bryczek vs Chadwick

Glismann vs Van Suijdam

Kozma vs Lohoré

Legierski vs Kuzník

Pukač vs Brož

Surdu vs Gogoladze 

Mellilo vs Mazuch

17.6. Oberhausen – OKTAGON 44: Prozatímní Startovka

Langer vs Poppeck

Eckerlin vs Primera 

Veličkovič vs Jungwirth 

Grabinski vs Michalidis 

Dyrschka vs ? 

Xavier vs ? 

Siwiec vs Hathaway 

Paradeiser vs Fischer 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *