Šampion Jon Jones ostře usadil Aspinalla, který se mu dokonce omluvil

Jones Aspinall

Kromě zápasu Procházka vs Pereira poutal na turnaji UFC 295 pozornost také střet těžkých vah mezi Sergeiem Pavlovichem a Tomem Aspinallem, kteří se utkali o prozatímní titul šampiona těžké váhy UFC. Zápas začal ve svižném tempu a Pavlovich souboj rozjel několika tvrdými kombinacemi, které ale anglický zápasník zvládl vykrýt. Po minutě pak přišla Aspinallova chvíle, jelikož dvakrát trefil Pavloviche a ten se poroučel k zemi. Tom se tak stal prozatímním šampionem, s čímž však není úplně spokojený, takže mu to musel Jon Jones vysvětlit.


Vémola dostal bombu a musel do nemocnice, kde se to trochu zkomplikovalo

Aspinall je totiž ve svízelné situaci. Je sice prozatímním šampionem, ale duel se šampionem na dohled nemá. Zraněný Jon Jones by se měl totiž někdy v příštím roce utkat se Stipem Miocicem, jak se původně plánovalo. Pro Toma to tedy znamená, že bude muset čekat a nebo obhajovat prozatímní titul?

„Myslím si, že Jon Jones by měl být zbaven titulu, protože to tak dělají všichni ostatní, když se takhle ošklivě zraní,“ řekl Aspinall Michaelu Bispingovi pro jeho YouTube kanál. Příkladem takového uvolnění titulu byl například Jiří Procházka a nebo Jamahal Hill. Oba se ošklivě zranili a oba titul uvolnili, aby se divize neblokovala.

   

„Nechápu, proč ho stále má, nerozumím tomu. Skutečným šampionem bych teď měl být já. Je těžké to říct, aniž by to znělo hrubě, ale kdo chce ještě vidět duel Jona Jonese a Stipeho. Proč bychom měli čekat na tenhle zápas? Je to snad zápas o důchodový titul? Chci bojovat se Stipem a pak chci bojovat s Jonem Jonesem.

Myslím, že všechny tyhle věci jsou nesmysl. Přestaňte ho teď chránit, přestaňte chránit svého chlapce Jona Jonese. Jestli je zraněný, jděte z cesty a já budu bojovat se Stipem.“

   

Jon Jones v tom má jasno

„Posledních 15 let jsem se měřil s doslova těmi nejlepšími, které svět nabízel, a teď mi tady nějaký nováček radí, abych se vzdal titulu? Nemá ani jednu výhru nad nějakou legendou, ani jednu titulovou obhajobu, ale už se otevírá pusu a radí Danovi, co by měl dělat. To je opravdu k popukání. Během těch zmíněných 15 let se objevilo x borců, kteří měli být vyvolení k tomu, aby mě porazili. Koneckonců je tu však stále jen jeden Jon Jones, na což by se nemělo zapomínat,“ usadil Jon Jones Aspinalla.

„Máš pravdu. Jone, omlouvám se,“ reagoval stručně a jasně Aspinall, který si je vědom toho, že podobnou výměnu by stejně nevyhrál. Samozřejmě dává smysl, aby se Jones titulu vzdal, ale pokud to nebude chtít udělat, tak ho nikdo nedonutí. Do pomyslné roční lhůty přeci jen ještě nějaký čas zbývá a UFC navíc trvá na duelu legend Jones vs Miocic, takže určitě nebude tlačit na to, aby se Bones titulu vzdal. Aspinall tedy musí čekat a případně svůj prozatímní titul obhajovat, což už se v minulosti také stalo.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *