Šampion Jamahal Hill má další hodně sebevědomý vzkaz pro Jiřího Procházku

Hill Procházka

Všichni samozřejmě doufáme, že se výhledově dočkáme souboje Hill vs Procházka, protože vedení UFC BJP týmu při uvolnění titulu slíbilo, že ve chvíli, kdy se bude moct Jiří vrátit do boje, přijde titulová šance, ale zatím to bohužel nebylo oficiálně potvrzeno. Je však evidentní, že se už o celé věci intenzivně jedná, takže bychom se měli brzy dočkat. K souboji už přitom před časem proběhl i staredown, v souvislosti s nímž nyní Hill poslal do světa další sebevědomý vzkaz.

Karlos Vémola vs klan Kotlárů? Terminátor nemá tušení, s čím si zahrává

„Co jsem viděl v jeho očích, když jsme si dávali první staredown? Cítil jsem z něj, že se mě snaží zastrašit. Díky tomu mi došlo, že nemá ani ponětí o tom, co ho čeká. Prostě nechápe, s čím má co dočinění,“ nechal se Hill slyšet v jednom z posledních rozhovorů.

To samé by se však dalo říct o Hillovi. Celá řada Procházkových předchozích soupeřů totiž mluvila o tom, že má Jiří ve svém stylu díry a že jen stačí je využít, ale v samotném zápase to pak bylo úplně o něčem jiném. Jak totiž správně poznamenal bývalý dvojnásobný šampion Daniel Cormeir, Jiří je lavina, která se na vás nelítostně valí a kterou prostě nemůžete zastavit. Můžete se jí jen postavit, což však znamená bolest a rychlý konec.

Uvidíme tedy, jak to nakonec dopadne s Hillem, který sice s Gloverem předvedl skvělý výkon, ale jinak vlastně nebojoval s nikým z absolutní špičky. Titulovou šanci totiž dostal shodou okolností po výhře nad vyčpělým a nyní za doping potrestaným Santosem s tím, že jeho předchozí výhra byla nad Walkerem, což v rámci polo-těžké váhy také není nijak extra cenný skalp. Rozhodně však není radno Hila podceňovat, protože je jasné, že je rychlý a že má v rukou pořádné granáty.
  

O zápasu je rozhodnuto, ale hledá se datum a místo

„Návrat je naplánovaný na dá se říct konec tohoto léta/podzim. Ještě není úplné přesné datum a přesný turnaj, na kterém se to odehraje, ale s UFC už jednáme o konkrétních datech. Zatím ještě nemohu prozrazovat, ale tohle je zatím největší přiblížení, které jsem mohl doposud říct. Nyní se chystáme na titul,“ nabídl Jiří Procházka v rozhovoru s Tomášem Hrnčířem aktuální informace ohledně titulového souboje s Jamahalem Hillem. Právě aktuální šampion rovněž potvrdil, že je jasné, že je jeho dalším soupeřem Jiří Procházka a že se nyní „jen“ ladí datum, což možná nebude úplně snadné. Jak totiž níže vysvětluje Jiřího zahraniční manažer Simpson, většina blížících se číslovaných akcí už má své hlavní taháky. Bitva Hill vs Procházka by si však přitom zasloužila být hlavním zápasem velké akce, takže se nyní jedná o tom, jak to vlastně vedení UFC vymyslí.

„Naposledy jsem zápasil na začátku roku a od té doby si užívám šampionského života. Kdyby to bylo jen na mě, tak bych byl připravený startovat teď na turnaji UFC 290, ale vše se zbrzdilo tím, že se musí čekat na Jiřího. Háček byl zkrátka v načasování. Podle toho, co jsem naposledy slyšel, však už je Jiří připraven jít do boje, takže se teď jen ladí datum. Pracujeme na tom. Hledáme datum. Je však jasné, že to bude Jiří. Máme věci, které musíme dořešit,“ potvrdil Jamahal Hill v rozhovoru pro Middle Easy.
 

Manažer potvrzuje, že je svízel s termínem

„Jiří je připravený jít do boje,“ prozradil Tim Simpson v rozhovoru s Arielem Helwanim. „Rozhodně se teď nečeká na Jiřího, protože ten už je připravený. Jde spíš o to, že se nyní hledá místo. Aktuálně máme před sebou duel Edwards vs Covington, což je bitva, která si zaslouží být hlavním zápasem. Stejně tak je to se soubojem Hill vs Procházka. Háček je však v tom, že jsou velké turnaje plné.

V září jde nejspíš do akce Adesanya. V říjnu se počítá s Makhachevem. Listopad by zase měl dopadnout Jones. Kam tedy tyhle dva velké titulové zápasy dát, když je všude plno? Samozřejmě jde dát více titulových zápasů na jednu kartu, ale tohle jsou velké bitvy.
Podle toho, co jsem z jednání s vedením pochopil, se nyní čeká na to, jak dopade červencový zápas Whittaker vs Du Plessis. Vítěz by totiž měl jít s Izzym v září. Pokud by to však nedopadlo, tak by se září nabízelo.

Podle mě budeme moudřejší na začátku července, až proběhne turnaj UFC 290. Pak se to celé rozjede. Jiří je však 100%. UFC nám potvrdilo, že jasně plánuje souboj Hill vs Procházka, takže o to se opravdu nebojím.“


2 komentáře na “Šampion Jamahal Hill má další hodně sebevědomý vzkaz pro Jiřího Procházku”

  1. Hill vůbec může být rád, že ten pás má, Procházka si ho mohl klidně nechat a on mohl jen šoupat nohama. Ted má akorát velký kecy, doufám že mu Jiří tu hubu zalepí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *