Šampion Israel Adesanya vysvětluje, proč Pereirovi nedá další zápas

Adesanya Pereira

MMA nám skrze turnaj UFC 287 napsalo další epický příběh. Israel Adesanya a Alex Pereira se spolu potkali ve čtvrtém zápase s tím, že zatím se vždy z výhry radoval jen Poatan. Adesanya však dokázal doručit to, co slíbil a rivala konečně tvrdě ukončil ve druhém kole via KO. Celkově je tedy bilance 3:1, ale v MMA 1:1, takže se samozřejmě nabízí možné završení trilogie, které však prý v blízké době nedostaneme.

Brzy se uvidíme! UFC elita reaguje na Adesanyovo KO a návrat na trůn

„Neřeším účty, já je srovnávám. Tahle věc je vyřešená. Už v prvním případě jsem mu dal hodně rychlou cestu k titulu. Mohl jsem říct ne, protože s kým přede mnou jako bojoval? Dal si to s jedním borcem z TOP 5. Dařilo se mu, porazil dobré bojovníky a vše završil výhrou nad Stricklandem, tak jsem si řekl, že ok, že mu dám šanci, protože nebyl nikdo jiný a navíc jsem hledal pořádnou výzvu. Porazil mě v postoji, takže jsem se s ním chtěl poměřit v MMA.

Vzal jsem to a okamžitou odvetu jsem po prohře dostal za to, co jsem v divizi dokázal. Titul jsem získal výhrou nad Gastelumem a pak jsem obhajoval s Whittakerem, Romerem, Costou, Vettorim, zase s Whittakerem a nakonec Cannonierem. To je sedm. Můj druhý opasek má sedm rubínů. Já jsem si to vydřel a zasloužil jsem si to. On teď bude muset udělat to samé. Nemyslím si však, že na to dojde. Podle mě se vydá dělat problémy do polo-těžké váhy. Tím pádem všem přeju hodně štěstí, protože je to hrozné hovado, to vám říkám,“ vysvětlil Adesanya, proč nemůžeme v blízké době čekat duel Adesanya vs Pereira 3.

Na druhou stranu však aktuálně nemá střední váha žádného dalšího možného vyzyvatele, tak uvidíme jak se situace vyvine. Na vrcholu divize čekají Whittaker, Vettori, Costa a o slovo se stále hlásí Chimaev, který by se prý mohl utkat s Costou, ale to zatím nebylo potvrzeno.
    

Adesanya a jeho reakce na výhru

„Rád bych teď vám všem poslal vzkaz, takže mě dobře poslouchejte. Doufám, že všichni do jednoho budete mít šanci jednou cítit takové štěstí a radost, jako to mám právě já. Opravdu doufám, že se vám to alespoň jednou v životě podaří. Nevede k tomu však snadná cesta. Nikdy nebudete skutečně šťastní, pokud si pro to nepůjdete. Můžete padnout na dno, můžou vás odepisovat, můžou vám klečet na krku, ale nikdy nesmíte zůstat na zemi. Musíte se zvednout a pak dosáhnete skutečného štěstí. Já mám to požehnání, že mohu tenhle pocit zažívat znovu a znovu a znovu,“ poslal Adesanya celému světu jasný vzkaz. Konečně totiž na čtvrtý pokus vyzrál na svého rivala, kterého měl mnohokrát na lopatě, ale nakonec stejně vždycky prohrál. To však už nyní neplatí.
   

„Říká se, že pomsta je sladká a všichni dobře vědí, že mám sakra mlsný jazýček. Tohle bylo pořádně sladké. Jsem moc rád, že se mi to povedlo. Alex je skvělý šampion. Dneska možná přišel o opasek, ale už navždy bude šampion. V jeho příběhu jsem já ten záporák. Dnes to však bylo o mém příběhu, který se zapíše do historie,“ pokračoval Adesanya, který tak v MMA srovnal sérii na 1:1.

„Říkal jsem, že ze z lovce stane lovená zvěř. Děkuji Alexovi za všechno, protože díky tomu jak mě porážel jsem se stal lepším bojovníkem. Donutil mě se zlepšovat. Tahle příprava byla pekelná. Možná jste viděli nějaká moje videa, ale to je jen zlomek toho, co se dělo za zavřenými dveřmi. Mám rád dovolené, ale teď jsem si to odpustil a jen jsem makal. Byl jsem pořád unavený, abych pak v zápase nebyl. V té poslední sekvenci jsem to trochu přihrál, abych ho nalákal. To poslední kladivo tam čekalo už od roku 2017.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *