S tímhle se opravdu bojovat nedá! Keita ukázal zranění

Losene Keita

Od souboje Sanikidze vs Keita se čekalo ledacos, ale rozhodně ne to, že souboj skončí hned na začátku prvního kola nepříjemným zraněním. Keita totiž po výměně na zemi začal reklamovat, že se nemůže postavit na nohu a během mžiku byl koncc zápasu. Sanikidze tak de facto bez boje obhájil titul a Keita si připsal první profesionální prohru kariéry. Keita se nyní na sociálních sítích „pochlubil“ vážným zraněním.

Houževnatý Jan Blachowicz reaguje na „krádež“ v souboji s Pereirou

„Vždycky přicházím udělat show, ale včera to nešlo podle očekávání. Zápas byl bohužel ukončen poté, co jsem si prvním kopem zlomil nohu, a to hned v první minutě zápasu. Jsem přesvědčen, že takto Sanikidze nechtěl zápas zvítězit, měli bychom si dát odvetu, abychom vše vyřešili korektním způsobem. Ještě není konec, vrátím se! #alhamdulilah“ napsal Keita na Instagram a ukázal video z rentgenu, které potvrdilo zlomeninu nohy. 

Toto zranění si jistě vyžádá dlouhou pauzu a je možné, že Keita přijde o svůj titul šampiona lehké váhy, který získal v červnu minulého roku, když porazil Ivana Buchingera. Šampion by měl během jednoho roku minimálně jednou obhájit, ale to už Keita nestihne a kdo ví, kdy se vůbec bude schopný vrátit. Samozřejmě vše závisí na promotérech a aktuální situaci v lehké váze.  
Aktuální žebříček lehké váhy OKTAGON:

 1. Lose Keita – Šampion
 2. Ronald Paradeiser
 3. Mateusz Legierski
 4. Ivan Buchinger
 5. Karol Ryšavý
 6. Matouš Kohout
 7. Konrad Dyrschka
 8. Matěj Kuzník
 9. Jakub Bahník
 10. Jaroslav Pokorný
 11. Jan Široký

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Losene keita (@keitaplusser)

Reakce Losena Keity ihned po zápase

„Nikdy se mi nic podobného nestalo. Mám něco s nohou. Mám vás všechny moc rád a doufám, že víte, že vždy, když jdu do boje, tak tam jdu s tím že předvedu skvělý výkon,“ reagoval Keita ještě v kleci na nepříjemné zranění, které mu však nezabránilo v tom, aby svou přítelkyni požádal o ruku.

„Myslím si, že mám zlomenou nohu. Byl to ten první low kick. Podle mě jsem ho trefil do kolena nebo tam někam a zlomil jsem si o něj nohu. Nakopnul jsem ho a zlomil jsem si nohu. Samozřejmě chci odvetu, protože tenhle příběh zatím nemá konec. Cítil jsem se skvěle, takže doufám, že mi Mate dá šanci na další zápas.

V OKTAGONu není většího zápasu. Však se podívejte, kolik dnes přišlo lidí. Myslím si, že odveta přijít musí. Nevím, zda je s takovým vítězstvím spokojený, ale já bych rozhodně nebyl. Necítím se tak, že by mě porazil. Jsem stále neporažený. Jak říkám, cítil jsem se dobře. Nebudu na to nijak tlačit, ale budu za odvetu vděčný,“ vysvětlil Keita, že se zranil hned při prvním kopu zápasu.
Sanikidze a jeho reakce

„Samozřejmě tohle není způsob, jak bych chtěl vyhrát a obhájit titul. Slíbil jsem lidem, že se dočkají velké show a to jsem bohužel nedoručil. Bohužel se však takové věci dějí a je to tak, jak to je. Takový náš sport je. Šel jsem do toho zápasu a nyní mohu jít dál,“ reagoval Mate Sanikidze na tiskové konferenci po našem dotazu.

Samozřejmě zatím není vůbec jasné, jak se Keitovo zranění vyvine, ale s ohledem na okolnosti by se jistě nabízela odveta, „Rád bych zmínil, že mám za sebou velký tým, který se o mě stará a pomáhá mi s kariérou. Je to jedna velká rodina. Musím si tedy promluvit s týmem a poté se rozhodneme, jak to bude. Zatím nemohu říct, co bude dál. Tohle už je velký byznys, takže nyní těžko říct.“
Pokud má Keita opravdu zlomenou nohu, tak může být ze hry na hodně dlouhou dobu, takže jsou zatím spekulace ohledně odvety předčasné. Přímo na tiskové konferenci se však přihlásil Ivan Buchinger, který by se prý klidně se Sanikidzem potkal v říjnu v Bratislavě, „Je mi jedno, s kým se utkám a kde. Dejte mi šanci a já jí využiju. Můj cíl je jasný, chci být nejlepší bojovník na světě.“

Uvidíme tedy, jak se situace vyvine. Keita bude muset na vyšetření a poté se začne plánovat, co bude dál. Je však jasné, že Loseneho potkala velká smůla.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *