Rvala se s elitou v UFC! Teď však bojovnice svádí mnohem náročnější bitvu

UFC Botelho

UFC bojovnice Poliana Botelho má před sebou další kolo svého zatím nejnáročnějšího zápasu. V UFC měřila síly s elitou, ale nyní svádí tuhý boj se svým vlastním tělem a zákeřnou nemocí. Navzdory strastem si však zachovává úsměv na tváři a pozitivní přístup.

Tak to byla rychlost! Vašek Mikulášek už zná svého prvního Clash soupeře?

„Můžu říct, že je to nejtěžší zápas mého života, protože to je boj, na který nejsem zvyklá,“ řekl Botelho v podcastu Trocação Franca magazínu MMA Fighting. „Je to spousta léků, neustálé návštěvy lékařů. Je to jiný boj. Není to v oktagonu ani na žíněnce, nejsou tam žádné údery ani kopy nebo takedowny, nic z toho. Díky bohu, že jde všechno podle plánů.

Všichni říkají – a já jsem se o tom mohla přesvědčit na vlastní kůži -, že nejhorší je chemoterapie, která od našeho těla vyžaduje hodně fyzických sil. V poslední době trpím spíše z hlediska vzhledu. Nemám teď téměř žádné vlasy. Lidé se mě dokonce ptají, proč si je neoholím, ale mně teď chybí odvaha.
 

Cítím se však vítězně a vidím světlo na konci tunelu. Když jsem se dozvěděla diagnózu, napadly mě dvě věci: Přijdu o vlasy? A jak dlouho budu mimo boj? Nejdřív jsem si pořád plánovala, jak se vrátím, ale chemoterapie byla několikrát odložena, protože výsledky mých testů nebyly dobré. Viděla jsem, že si nemůžu nic plánovat.

Ukončení radioterapie bylo dalším vítězstvím, protože stále více vidíte světlo na konci tunelu. Teď jsem blíž konci než od místa, kde jsem začínala, takže jsem blíž k tomu, abych skutečně trénovala v kleci, abych začala přemýšlet o skutečném zápase a naplánovala si zápas. Vědomí, že se blížím ke konci, mi přináší obrovské štěstí. Teď bojuji další zápas, nejdůležitější v mém životě. Ani nevím, jestli budu schopna zápasit. Myslím, že prostě vstoupím do klece a budu brečet.“
 

UFC se s Botelho po třech prohrách v řadě rozloučilo, takže Brazilka zamířila do organizace Invicta FC, kde si připsala důležitou výhru na body. Doufejme tedy, že si nyní připíše další výhru nad zákeřnou nemocí a poté přidá i další úspěch v oktagonu, od kterého se chce evidentně za každou cenu vrátit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *