Rozhodčí Goddard okradl dalšího bojovníka? Doumbé se hodně zlobí

Organizace PFL měla minulý čtvrtek na programu první turnaj z evropské sezóny, kterou světový kolos odstartoval ve Francii, takže bylo k vidění hodně lokálních borců, kterým vévodil Cedric Doumbé, který se v hlavním zápase utkal s Bakim Chamsoudinovem, což slibovalo skvělou podívanou. Doumbé totiž poslední zápas ukončil za pouhých 9 sekund a nyní znovu sliboval KO. Na to však bohužel nedošlo. Tedy viděli jsme TKO ukončení, ale hodně smolné a nevídané. Rozhodčí Goddard byl však znovu nekompromisní, když Doumbé reklamoval, že má něco zapíchnutého v noze.  


Ty blázne! UFC se s Machem nemaže! Muradov má před sebou životní výzvu, ale i velkou šanci

Doumbé se v hlavním zápase PFL Europe 1 utkal s Baissangourem Chamsoudinovem, známým také jako „Baki“. Po vyrovnaném průběhu prvních dvou kol rozhodčí Marc Goddard ve třetím kole zápas ukončil po bizarní sekvenci, kterou vyvolala tříska v Doumbého noze. Doumbé okamžitě protestoval proti ukončení zápasu, ale Goddard si stál za svým a vyhlásil vítězství Bakiho TKO kvůli Doumbeho zranění. V rozhovoru s Arielem Helwanim v pořadu The MMA Hour Doumbé vysvětlil, co se ten večer z jeho pohledu stalo, a zpochybnil Goddardovo řešení situace.

„Nejdříve jsem se to snažil odstranit sám druhou nohou,“ řekl Doumbé. „Nešlo to, tak jsem pak zvedl ruku, promluvil s rozhodčím a řekl: ‚Mám něco v noze‘, protože jsem nevěděl, jak se anglicky řekne tříska. Řekl: ‚Nepřestávej, nepřestávej. Pokračuj. Bojuj.‘ Tak jsem si říkal: Dobře, on tomu nechce rozumět. On ani nechce poslouchat. Tak jsem pokračoval.“

„Pak jsem se díval Bakimu do očí a říkal jsem si: Dobře, můžu to vyndat sám, ale nechci, aby mě kopl do hlavy. Ale vím, že on takový typ není. Tak jsem se na něj podíval a on viděl, že mám něco s nohou, a říkal: ´Co se děje?´ A tak jsem se na něj podíval. Řekl jsem francouzsky: ‚Mám v noze třísku. Je to nepříjemné.‘ Prostě ji vyndej! A pak se podíval na rozhodčího a řekl něco jako ať to odstraní. Pak jsem se také zastavil, podíval jsem se na rozhodčího a ten zápas ukončil. 

Byl jsem v šoku. ‚Co se to sakra děje?‘ Pak rozhodčí řekl: ´Nemůžeš přerušit zápas.´ Řekl jsem: ‚Ano, já vím, ale já jsem ten zápas nezastavil!´ Pak už bylo po všem a byl jsem v pohodě. Řekl jsem: ‚Marcu, můžeme si promluvit? Řekl jsi mi, že ten zápas nemůžu zastavit. Já jsem odpověděl, že to chápu. Taková jsou pravidla. Pokračoval jsem dál, bojoval jsem dál. Ale podruhé jsem zápas nezastavil. Baki s tebou mluvil a pak jsi mě ukončil.´ Byl jsem velmi smutný, protože jsme tři měsíce trénovali. S mým týmem jsme kvůli tomu zápasu dělali velký marketing, bylo vyprodáno, všichni byli pyšní, všichni na ten zápas čekali, a Marc Goddard nám ho prostě ukradl. Opravdu to nechápu,“ dodal zklamaný Doumbé. 

Doumbé potvrdil, že se hodlá proti prohře – první v jeho kariéře v MMA – odvolat a podat protest. Ať už však bude úspěšný, nebo ne, bývalý šampion GLORY ve dvou váhách říká, že on a „Baki“ si musí dát odvetu, aby se skutečně určilo, kdo je lepší. 

„Samozřejmě mě odveta zajímá,“ řekl Doumbé. „Kdybych byl v Bakiho situaci, řekl bych: ‚Ne, nezvedej mi ruku. Já jsem ten zápas nevyhrál. Chci odvetu. Chci s ním bojovat, protože vím, že jsem schopen ho porazit. Chci ho porazit doopravdy, ne takhle‘. To není fér. Jako muž, jako bojovník chci vyhrát férově. Takže samozřejmě chci odvetu. Samozřejmě, že musí odvetu přijmout, protože si myslím, že je to taky chlap a bojovník. Takže musíme dát fanouškům to, co chtějí,“ dodal. 

Expert na pravidla rozhodčí „Big“ John McCarthy ve vysílání PFL prohlásil, že Goddard situaci řešil správně podle výkladu pravidel, ale i při zpětném pohledu se Doumbé domnívá, že polehčující okolnosti si měly zasloužit jinou Goddardovu reakci.

„Být rozhodčím je samozřejmě velmi, velmi těžké. Není to snadná práce Být rozhodčím je velmi, velmi složité. Tomu rozumím. Ale musíte mě poslouchat. Bojoval jsem i se dvěma zlomenými žebry. Nejsem žádná malá holka. Ale tříska je něco je úplně mimo zápas. Když budu bojovat s Bakim a Baki mi zlomí ruku, je to v pořádku, protože jsem na to připravený. Ale něco špatného uvnitř klece, to přeci není normální. Musíte zápas zastavit, odstranit tu věc a pak nás nechat bojovat dál. Takže opravdu, to je ta chyba. Abyste byl chlap, musíte uznat, že jste udělal chybu. Samozřejmě není snadné být rozhodčím, nemůžu mu to vyčítat, ale musí poslouchat a říct: ‚Dobře, udělal jsem chybu. Neměl jsem ten zápas takhle zastavit. Tohle není TKO, tohle je no-contest.“
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *