Řízení pod vlivem a bouračka! Jak dopadl veterán Tony Ferguson u soudu?
Zápasník a bývalý prozatímní šampion lehké váhy UFC Tony Ferguson se na začátku května dostal do křížku s policisty. Ferguson jel nejspíše z jedné párty na druhou, ale po cestě nezvládl řízení a naboural do dvou aut. Tony byl na místě zatčen za řízení pod vlivem alkoholu. Nyní na Fergusona čekalo soudní řízení Jak u soudu dopadl?
Jiří Procházka prozrazuje, co si po titulové bitvě řekl s rozhodčím Goddardem

Na Fergusona sice na turnaji UFC 296 čeká souboj s Paddym Pimblettem, ale ještě předtím si vyslechl rozsudek ohledně jeho nebezpečné opilecké jízdy. Tony zřejmě krátce před druhou hodinou ranní naboural se svým pickupem do dvou zaparkovaných aut před hollywoodským klubem. Jeho vůz se při tom převrátil na bok. Jako zázrakem nebyl zraněn ani on, ani nikdo jiný. Zdroje orgánů činných v trestním řízení sdělily serveru TMZ, že se Tony odmítl podrobit testu na alkohol a na místě činu dělal spíše problémy. 

Tony Ferguson byl však nakonec v pondělí zbaven obvinění z přestupku řízení pod vlivem alkoholu, k čemuž došlo v rámci dohody o přiznání viny, kterou uzavřeli jeho právníci a losangeleští prokurátoři. Na videu ze 7. května 2023 bylo vidět, jak Fergusonův bílý vůz Chevrolet leží na boku na silnici poté, co narazil do několika dalších zaparkovaných aut.Pro Fergusona to zpočátku nevypadalo dobře, ale nakonec svou vinu přiznal. A nyní přichází zpráva, že obvinění z řízení pod vlivem alkoholu z větší části překonal. V rámci dohody o přiznání viny se Ferguson přiznal k jednomu obvinění z přestupku bezohledné jízdy v podnapilém stavu. V důsledku toho Tony dostal roční podmínku. Nesmí řídit s jakýmkoliv měřitelným množstvím alkoholu a bude muset zaplatit náhradu škody majitelům aut, která zdemoloval. 

‚Nolo contendere‘ je přiznání viny, kdy obžalovaný přijímá odsouzení, jako kdyby se přiznal k vině, ale nemusí přiznat vinu. Jedná se o případ, kdy osoba obviněná z řízení pod vlivem alkoholu obdrží mírnější obvinění (obvykle z bezohledné jízdy) spolu s poznámkou, že se jednalo o drogy nebo alkohol. Obvykle se šetří při prvním přestupku a v případech bez dostatečných důkazů nebo dohody o vině a trestu. 

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *