RFAxIAF: Nejsem jen potrava, dorazím šampiona porazit!

Měl to být jeden z taháků event RFA vs. IAF: Special Title Night. Jenže Alex Cverna ze zápasu proti Jevgeniji Orlovovi vycouval a ukrajinský obr se tak bude muset opět popasovat s náhradníkem. Ten za ním přijede z nizozemského Oostzaanu. Je mu 35 let a jmenuje se Aryan Sheikh Hosseini. „Bojuji celý život, v Praze chci vyhrát,“ vzkazuje bijec s MMA bilancí 3 výher, 10 porážek a 1 remízy. Akce se uskuteční 11. listopadu v Praze a vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal.cz. PPV můžete zakoupit ZDE.

UFC ředitel Dana White nadšeně láká na bitvu Procházka vs Pereira

Asi není třeba zastírat. Když jeho jméno promotéři před pár dny oznámili, nesetkalo se to u některých fanoušků úplně s pochopením. Orlov s parádním rekordem 8-1, když jediným jeho přemožitelem je Slovák Martin Buday, který momentálně patří do TOP 15 těžkých vah slavné UFC. A proti němu muž, který vyhrál v kleci „jen“ třikrát.

„Já fanouškům na jednu stranu rozumím. Na druhou, soupeři děkuji, že na nabídku kývl, ne všichni mají podobnou odvahu, přijmout takovou výzvu dva týdny před galavečerem,“ řekl v krátkém rozhovoru pro IAF čtyřiatřicetiletý Ukrajinec.

„Chápu skepsi příznivců, ale poslední Orlovův soupeř měl aktivní rekord a jak to dopadlo. Jsem určitě silnější a kvalitnější bojovník (Bugrahan Alparslan). Chci to v Praze dokázat, dát fanouškům spolu se šampionem IAF krásný zápas, na který budou vzpomínat. Já jsem skutečný bojovník, zápasím celý život,“ přidává sám Hosseini.

A jeho slova mu lze věřit i s ohledem na životní pouť. Narodil se v íránské metropoli Teheránu, v šestnácti letech se ale vydal za štěstím do Evropy, zakotvil v Amsterdamu. Základy pro MMA sbíral v sambu (vychází z několika bojových umění), judu a samozřejmě – s ohledem na místo, kde žije – také v kickboxu.

Ostatně 35letý ranař se připravuje ve slavném Mikes Gymu, kde si s chutí zatrénuje třeba i hvězda Glory Jamal Ben Saddik. „Každým zápasem chci být lepší a dělám pro to maximum,“ pousměje se Hosseini. Také tomuto se při pohledu na jeho rekord dá věřit.

„Porazil veterána Oktagonu Thomase Narma. Má na kontě letos už sedm duelů, je v zápasovém rytmu, zlepšuje se,“ tvrdí o vyzývateli svého šampiona promotér IAF Petr „Píno“ Ondruš.

A je tomu skutečně tak. 187 centimetrů vysoký ranař postupně shodil přebytečnou svalovou hmotu, zlepšil se vlastně téměř ve všem. A zatímco na začátku kariéry sbíral jen prohry, za posledních dvanáct měsíců už má zajímavější bilanci 3 výhry, 4 porážky a 1 remíza. Pouze jednou pak prohrál před limitem.

Vedle skalpu Narma, který vstupoval v době covidové do Oktagonu s pověstí obávaného Vikinga, pak před měsícem potrápil slovenský talent Lajoše Pappa, který si to v prosinci střihne o pás RFA v těžké váze s obrovitým krajanem Tomášem Možným.

Hosseini navíc zůstal i po tomto duelu v přípravě, měl před sebou do konce roku ještě další plány. „Vyhovuje mi být v tempu,“ přiznává muž, který je zároveň rád, že se bude zápasit v české metropoli. „Praha je krásné město s obrovskou historií. Kulturní i sportovní. Opravdu v ní chci zanechat co nejlepší dojem. Vím, že Orlov je špičkový zápasník, silný, zkušený, já se ho ale nebojím. Dám do našeho zápasu vše. Jako vždy,“ dodává odhodlaně.

A kdo ví, třeba se v případě úspěchu do Prahy brzo vrátí. Ptáci na střeše si cvrlikají (naznačili to oba promotéři – Ondruš i Boris Marhanský), že by nemuselo jít o poslední společný galavečer organizací IAF a RFA. Třeba Hosseini dostane šanci se s Pappem utkat znovu. Nebo s Možným…

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *