První dojmy! Jaký je film Karlos, který mapuje kariéru a život českého Terminátora?

Karlos

Ve Slovanském domě dnes proběhla novinářská projekce a také slavnostní před-premiéra filmu Karlos, který mapuje život a kariéru českého Terminátora, který se velkou měrou zasloužil o to, v jakém je aktuálně domácí scéna stavu. Jaký film byl a jaká témata vlastně mapuje?


 

Vážně? Ankalaev reaguje na vzkaz od Teixeiry a má pro Pereiru „dobrou“ zprávu

„Celovečerní dokument o jednom z fenoménů dneška Karlosovi Vémolovi. Zápasy MMA se pohybují na pomezí sportu a zábavy, fascinují davy lidí, přitahují pozornost a plní stránky novin. Vémola je tím, kdo u nás pomáhal tuto slávu novodobých gladiátorských zápasů utvářet. Film plný unikátních a archivních záběrů vznikal 15 let. Ukáže, kdo ve skutečnosti je Karlos Vémola, jaký je mimo světla reflektorů a odkud se vlastně vzal,“ popisuje distributor film, který má 90 minut a který už příští týden oficiálně míří do kin.

Pro začátek je třeba říct, že nejsme novináři a už vůbec ne filmoví kritici, takže jde o čistě subjektivní pocity pár hodin po zhlédnutí filmu, který by rozhodně neměli minout fanoušci českého lva. Vémola totiž v jednom z nedávných rozhovorů líčil, že chtěl film věnovat hlavně svým fanouškům jako odměnu za to, jak ho během kariéry podporovali, což se rozhodně povedlo. 
     

Velká část filmu totiž nabízí zatím neviděné záběry hlavně z Anglie, kde Vémola působil jako ochranka „na dveřích“ a kde také začal svou MMA kariéru, která ho nakonec dovedla až do UFC. Dozvíme se tedy, jak tehdy vypadal Karlosův život a jak divoce se domlouvaly a probíhaly jeho první zápasy, které byly většinou hodně rychlé, na což pak navázala štace v lize mistrů, která nabídla hodně hořké vystřízlivění, ale zároveň silnou touhu po návratu, kterou následně zmařili Hermansson a Végh. Dostaneme také sondu do Vémolova prvního velkého vztahu, díky kterému má dvě děti.

Dokument se přitom nevyhýbá ani pikantnějším a bulvárnějším tématům, jako je vězení nebo lechtivá videa, která unikla na internet, což Vémola ve filmu vysvětluje. Máme také možnost sledovat Terminátorovo pověstné hubnutí a vztek, který se s ním pojí.
     

Film možná není tak výpravný a nemá tak jasně danou kostru, jako to například bylo u podobného počinu Attily Végha, ale na druhou stranu předkládá velkou porci dosud neviděných záběrů a přibližuje Vémolu nejen jako známého MMA bojovníka, ale jako syna, bratra, otce, partnera, manžela a zkrátka obyčejného člověka, který svému snu podřídil naprosto vše, což si sám často hořce uvědomuje.

Film si rozhodně užijí věrní fanoušci, kteří se dočkají velké porce nového materiálu, i ti, kteří Terminátora zase tolik neznají a chtěli by se o něm dozvědět něco víc.
    

 


1 komentář na “První dojmy! Jaký je film Karlos, který mapuje kariéru a život českého Terminátora?”

  1. Pingback: Promotér Novotný nabídl dojemný příběh o finalistovi Michailidisovi a jeho otci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *