Proti proudu? Šampion Kincl reaguje na OKTAGON loučení se Štvanicí

Vémola Kincl OKTAGON

Kolem letošní OKTAGON Štvanice, kterou fanoušci vždy vyhlíží už s velkým předstihem, bylo letos delší dobu nejasno. Nakonec jsme se však místo potvrzení jedné akce dočkali hned dvou, což slibuje dvojnásobnou porci zábavy. Pro OKTAGON je to však zároveň dvojnásobná výzva, kterou je však tým připravený překonat. Bohužel však zároveň půjde o poslední OKTAGON zastávku na Štvanici, což samozřejmě fanoušky i bojovníky dost mrzí. Tedy ne všechny…

Benda reaguje na šokující video a vysvětluje, proč Růžička jako člověk selhal

„Mě to vlastně nechává chladným. Jsem samozřejmě v naprosté menšině, ale z pohledu zápasníka mi ta Štvanice nesedí. Turnaj pod otevřeným nebem? Kdybych tam zápasil já, tak bude na 100 % průtrž mračen a do klece potečou hektolitry vody. Divám se na to z tohohle pohledu. Vidím tu sklenici spíše poloprázdnou než poloplnou.

Z pohledu diváka je to jistě pěkný turnaj, když neprší a nebo naopak není velké vedro. Myslím si, že si s tím OKTAGON poradí a udělá další turnaje jinde a troufám si tvrdit, že i lepší. Mně se prostě líbí MMA v zavřené hale, když je to hezky nasvícené a vypadá to dobře i jako show. Otevřené nebe úplně nemusím,“ prozradil Patrik Kincl pro MAX MMA, že ho vlastně ani tolik nemrzí, že Štvanice končí, protože má radši akce v uzavřené hale.

Štvanice je samozřejmě vždy spojená s rizikem toho, že bude pršet, což OKTAGON eliminuje velkou střechou nad klecí, která však případně neuchrání diváky. Organizace však zatím měla v tomto ohledu velké štěstí, tak doufejme, že bude pokračovat i letos, kdy bude potřeba dvakrát tolik.
    

Proč OKTAGON na Štvanici končí?

„Bude to fakt náročné. S Ondřejem Novotným jsme byli nalomeni, zda do toho jít, aby to na náš tým nebylo moc. V jednom momentu, kdy jsme si mysleli, že to nakonec dělat nebudeme, tak jsme si to jen chtěli potvrdit právě u našeho týmu. Oni ale naopak chtěli. Říkali, že to uděláme a že je to super výzva. Řekli jsme si, že dobře. Je tu ale ještě jeden důvod, proč to nakonec děláme…,“ rozpovídal se Pavol Neruda pro Sport.cz o chystané dvoj-akci. Bohužel se však zdá, že se OKTAGON tímto způsobem se Štvanicí rozloučí.

„Dost možná je to poslední Štvanice, kterou kdy děláme. I z toho důvodu jsme si řekli, že to teď uděláme dvakrát. Chtěli jsme udělat něco, co ve světě bojových sportů je unikátní. Už dlouhé roky nikdo neudělal dva turnaje za sebou. Je to super výzva a nějakým způsobem i rozlučka se Štvanicí, která pro nás všechny bude navždy už jen krásnou vzpomínkou.
   

Už jsme jí přerostli. Možná už dávno předtím. Navíc technicky ta hala není úplně vyhovující. Je náročné tam všechno postavit. Je tu ale víc důvodů, které vedou k tomu, že to na 99% bude poslední Štvanice.“

„Oznámili jsme, že poprvé a naposledy budou dvě Štvanice, ale to ´naposledy´ jsme asi neoznámili dostatečně důrazně tak, jak jsme si mysleli,“ přidal se na toto téma ve svém vysílání i Ondřej Novotný.  „Štvanice bude poprvé a naposledy ve dvou dnech, ale bude i naposledy. Velmi velmi velmi pravděpodobně bude naposledy. Má to samozřejmě mnoho důvodů. Některé jsou hlavní a některé vedlejší. 

Důležité je, že my máme Štvanici extrémně rádi. Vždy jsme se tím pyšnili a dělali jsme a děláme to rádi. Je to však tak, že stavíte stadion na jeden den. Tentokrát na dva dny. Je to taky tak, že je třeba k tomu přemluvit spoustu lidí a udělat spoustu kroků. Letos jsme chtěli ohlásit Štvanici v březnu, měli jsme to spuštěné, ale nakonec se to celé zastavilo, než jsme si to se všemi důležitými lidmi vysvětlili, proč je dobré, aby to bylo, co nesmíme dělat a podobně.
    

Praha je hodně přísná na rámus. Například Bratislava a většina evropských metropolí má pravidla někde jinde. Tady jsme si nevím proč zvolili, že žít ve městě znamená žít tak trochu na vesnici. Můžeme mít různé pocity k tomu, zda bude ohňostroj a jestli všechny koncerty musí nutně končit v deset hodin. Takových věcí je kolem Štvanice spousta. Štvanice je zároveň malá. S ohledem na to, co všechno se do toho musí nacpat… Jakkoliv máme turnaj rádi, tak dělat turnaj pro 6-7 tisíc lidí, když na něm startují taková esa, jako teď v pátek a sobotu, tak je to brandová záležitost.

Milujeme to, ale je také třeba počítat ekonomiku za každou cenu. Navíc je tam také riziko počasí. Má to samozřejmě i spoustu důvodů, o kterých mluvit nechci, protože je to zbytečné a jsou to interní věci… Pakliže se však chceme posouvat, tak se musíme posouvat i v tomto.“

Novotný zároveň uvedl, že je možné, že se ještě OKTAGON někdy v budoucnu na Štvanici vrátí, ale evidentně už nepůjde o pravidelnou zastávku, ale spíše o speciální událost.
   

Čísla mluví jasně

„Řeknu jedno číslo. Moc to neděláme. Neděláme to vůbec, ale řeknu jedno číslo, které když jsem viděl, tak jsem si říkal aha, dobrý. Je to event production. To číslo, které na mě vyskočilo, což jsou náklady na event production, což je bez bojovníků a bez strašné spousty věcí, je 511 000 euro. Když si to spočítáte a spočítáte si potenciál… Je třeba si uvědomit, co to místo nabízí a co chce,“ dal Novotný nezvykle detailně nahlédnout do zákulisí.

OKTAGON má tedy jen se zařízením akce, bez honorářů na bojovníky a další položky, s dvoj-turnajem na Štvanici náklad přes 500 000 euro, což je přes 12 000 000 Kč. Jak už však bylo zmíněno, Štvanice je malá, takže se na lístcích nevybere tolik, jako ve velké hale. Obě karty navíc zvýší náklady o výplaty, které nejsou malé, když vezmeme v potaz to, že do boje jdou Vémola, Buchinger, Keita, Magard a další.
  

Co nás čeká dál?

28.7. Praha Štvanice – OKTAGON Štvanice Speciál

Magard vs Lima – zápas o titul bantamové váhy

Pirát vs Bryczek

Austin vs Andryszak

Mikulášek vs Magnor

Lengál vs Sheck

Primera vs Úškrt

Roušal vs ?

Vlček vs Torok

Rock vs  Malach

Kertesz vs Surdu
 

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

Sanikidze vs Keita – zápas o titul pérové váhy

Vémola vs ?

Buchinger vs Tounkara

Todev vs Carvalho

Široký vs Petrášek

Škvor vs Hajdarpašić

16.9. Frankfurt – OKTAGON 46

Dalisda vs Austin – zápas o titul slámové váhy

Kozma vs Veličković 2

Glismann vs Michailidis

Engizek vs ?

Jungwirth vs ?
  

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo 

Brož vs Pukač  2

Buchinger vs ?

? Vémola vs Langer ?

4.11. Manchester – OKTAGON 48

18.11. Kolín nad Rýnem – OKTAGON 49

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

?.12. Praha – OKTAGON 51


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *