Promotér Marhanský potvrdil, že si dá organizace RFA menší přestávku

RFA

Organizace RFA má za sebou turnaj RFA 13, který se konal v Budapešti a který nabídl nového zahraničního šampiona. Už tuto sobotu nás však čeká další akce, které vévodí jména, jako je Sivák, Možný, Papp, Kozubovský a další. Organizace tak v krátkém čase doručí hned 3 akce, takže je jasné, že musí přijít menší pauza, kterou potvrdil sám promotér Marhanský.


 

Slovenský veterán Végh mění postoj k rivalu Vémolovi a má pro něj špatnou zprávu

„Další turnaj v Budapešti můžeme očekávat příští rok. Přesnější termín zatím nebudu oznamovat. Termíny budeme potvrzovat po naší poslední akci, která nás teď čeká v Košicích. Poté ohlásíme, kdy budou další turnaje. Leden si určitě dáme přestávku a od února a března pak už zase začnou další turnaje,“ rozpovídal se promotér Marhanský po turnaji RFA 13. Sice potvrdil, že se organizace do Maďarska vrátí i potřetí, ale zatím nechtěl specifikovat v jaké datum, o čemž se zřejmě bude teprve jednat.

Stejně tak potvrdil, že nás v lednu čeká menší pauza, kdy nedostaneme žádný turnaj, což je poměrně logické. RFA totiž v krátkém intervalu uspořádalo hned 3 akce, takže další dostaneme až někdy v únoru a březnu. Více informací se dozvíme tento víkend, kdy dojde na poslední turnaj sezóny.

Tomu vévodí titulový duel v rámci těžké váhy a MMA pravidel, ve kterém se spolu utkají Papp a Možný. Do akce pak jde i Vašek Sivák, kterého čeká Hopp. O skvělou podívanou se pak jistě postará i Kozubovský, který se sice neutká s Fapšem, ale místo toho změří sily s ověřeným Tóthem.


Jak dopadl turnaj RFA 13? 

Maďarský bojovník Dominik Bereczki a Chorvat Teo Mikelič svedli jeden z nejatraktivnějších zápasů v historii organizace Real Fight Arena. Na závěr turnaje RFA 13 v Budapešti však zvítězil domácí Bereczki a stal se historicky prvním zahraničním šampionem organizace. Po vyrovnaném zápase nakonec ukázal větší vůli a famózním finišem přiklonil zápas na svou stranu.

Zápas, který všechny zvedl ze židlí Bereczki a Mikelič jsou vyhlášenými knockoutéry na celé evropské scéně, ale v zápase proti sobě oba ukázali velkou odolnost a tvrdou bradu. Zpočátku byl maďarský bojovník aktivnějším borcem a zasazoval výborné údery. Od 2. kola však začal tlačit Mikelič, který svého soupeře lovil po celé kleci. Rozhodující moment přišel v závěrečném 5. kole, kdy Bereczki posadil Mikeliče na záda a zasadil mu knockdown. Poslední tři minuty měl jasně na své straně a bodoví rozhodčí nakonec tento těsný zápas přisoudili jemu. Maďarská hvězda se tak stala historicky prvním šampionem RFA mimo Českou a Slovenskou republiku.
Alexander Butenko podle očekávání vyhrál hlavní předzápas, který opět v odvetě porazil Františka Bočáňe na body. Skvělý debut v RFA si odbyl Michal Plesník, který svého soupeře ukončil hned na začátku 1. kola. 

Zápasnickou krizi prohloubila Veronika Zajícová, která po další bodové ztrátě „upravila“ svojí bilanci na 1:2. U Zajícové je vidět určitá šikovnost, ale jako by jí stále chyběla síla. Po dvou kontroverzních verdiktech v zápasech s Aminou Mukhamedovou a Michaelou Dostálovou neprolomila Veronika Zajícová smůlu ani tentokrát. Maďarská soupeřka Beata Juhász byla nad její síly především po silové a wrestlerské stránce. Zajícovou dokázala prověřit v 1. a 3. kole, což jí zajistilo jasné bodové vítězství.

Erik Tóth se vrátil do klece po tvrdém knockdownu od Vlada Idrányiho a ani tentokrát si nevedl dobře. Maďarský šampion Balázs Kiss tlačil od úvodních sekund až do konce a Tóth po celou dobu bojoval jako o holý život. Nakonec se mu podařilo zápas dotáhnout k bodovému verdiktu, ale zde jednoznačně tahal za kratší konec. Skvělé utkání předvedli také Dominik Prchal ze Spejbl Gymu a domácí Zalán Forgó, kde jsme viděli neustálou akci po všechna tři kola a po tvrdé štípané se radoval český zápasník Dominik Prchal. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *