Proč byl Yan za koleno na hlavu diskvalifikovaný, ale Ankalaev dostal „jen“ no contest?

Ankalaev

Jedním z hlavních taháků proběhnuvší karty turnaje UFC 294 byl i souboj Ankalaev vs Walker, který mohl rozhodnout o tom, kdo dostane šanci vyzvat vítěze zápasu Procházka vs Pereira a tedy šampiona divize. Bohužel jsme však místo skvělé bitvy dostali hodně kontroverze a zvláštní rozhodnutí doktora, který poté, co Ankalaev na pletivu trefil nedovolené koleno, duel zastavil a vše se tak nakonec vyhodnotilo jako no contest. Proč nedošlo k diskvalifikaci?


 

Dojemný projev? Spíš touha po krvi a smrti! Podívejte se, co Chimaev řekl v čečenštině

V návaznosti na duel Ankalaev vs Walker se mezi fanoušky hodně zmiňuje první souboj Yan vs Sterling, který rovněž skončil po nedovoleném kolenu na hlavu. Mezi oběma situacemi je však zásadní rozdíl, který se týká toho, jak chtěný zásah byl a jak moc byl bojovník před faulem varován.

U Yana šlo totiž o to, že byl ruský bojovník ze strany rozhodčího jasně upozorněn, že je Sterling „uzemněný“, tedy nelze použít koleno na hlavu. Yan ho však i přesto vyslal a protože Sterling nebyl schopen pokračovat, tak byl ruský borec diskvalifikován a šampionem se tak stal Sterling.

U Ankalaeva byl ten rozdíl v tom, že před kolenem na hlavu nebyl varován a že situace tak nějak vyplynula z výměny na pletivu. Ano, Magomed je dostatečně zkušený na to, aby si podobnou situaci pohlídal, ale i přesto koleno poslal. Za normálních okolností by se v souboji pokračovalo, ale lékař to bohužel viděl jinak a protože se neprokázal záměr, tak byl celý souboj vyhlášen jako no contest.

Je to hodně smolné rozuzlení, ale bohužel to tak je. Ankalaev má na podobné situace smůlu, protože v titulovém duelu remizoval a nyní přišel o zápas, který mu mohl vysloužit další titulovou šanci.

  

Dana White a jeho reakce na zvláštní moment

„Lékař, kterého jsme tady dnes měli, je bohužel hodně nezkušený. Mohlo to mít více důvodů, ale co vím, tak se Walkera ptal, kde je, a on odpověděl, že v poušti,“ kroutil Dana White hlavou. „Vlastně se nepletl. Bohužel tam asi byla hodně velká jazyková bariéra. Hodně hrála roli i ta nezkušenost. Bohužel to dopadlo takhle. Naštve to, ale určitě uděláme vše pro to, abychom to napravili.“

Komentátor Michal Petrgál přitom při nástupu vyprávěl, jak Walker hodně zapracoval na angličtině, ale evidentně to bohužel nestačilo. Nedovolené koleno tak vedlo k zastavení zápasu, který byl vyhlášen jako no contest. Dá se však očekávat, že dojde na odvetu, protože by borci měli dostat šanci se utkat.

Obzvlášť poté, co mezi nimi byla po souboji zlá krev. Do klece dokonce musel přijít i ředitel Dana White, aby vše uklidnil, protože se zdálo, že se dočkáme další hromadné bitky.

 

„Vypadalo to, že by se to mohlo hodně ošklivě zvrtnout. To jsme opravdu nepotřebovali, takže jsem tam šel, abych to uklidnil,“ pokračoval Dana White.

Rozhodčí se bohužel během turnaje předvedl hned několikrát. Kromě „zaříznutí“ souboje Ankalaev vs Walker totiž v podstatě přemlouval Henryho, že je po tvrdém kopu do slabin v pořádku. Henry se přitom svíjel na zemi a nakonec ho museli z klece odnést s tím, že v zákulisí prý zvracel a hned putoval do nemocnice.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *