Potvrzeno! Tyson Fury zná po bitvě s Francisem dalšího soupeře

Očekávaný boxerský zápas těžké váhy mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem má podle zpráv nové oficiální datum. Zápas o nesporný titul byl původně naplánován na 23. prosince, ale poté, co Fury utrpěl 28. října při výhře nad Francisem Ngannouem tržnou ránu v obličeji, je nyní zápas naplánován na nové datum.

Tohle fanoušci rádi uslyší! Jiří Procházka má dobrou zprávu a jasný plán

Furyho zápas s Ngannouem byl vzácným crossoverem, kdy jedna z největších hvězd MMA dala šanci boxu. Ačkoli mnozí diváci a odborníci očekávali jednostrannou záležitost, Ngannou si vedl dostatečně na to, aby si vysloužil vítězství podle hodnocení jednoho z rozhodčích. Díky tomuto úsilí a a perfektnímu výkonu byl Ngannou ve středu organizací WBC zařazen na 10. místo žebříčku. 

Usyk je současným šampionem těžké váhy organizací WBA, WBO a IBF. Naposledy se představil v srpnu, kdy porazil Daniela Duboise. Dubois zasáhl Usyka v 5. kole úderem, který rozhodčí označil za nedovolený. Usyk potřeboval celých pět minut na to, aby se vzpamatoval. Opakovaný záběr ukázal Duboisův úder přímo na okraj pasu. Mezi fanoušky a komentátory se okamžitě rozhořely debaty o tom, zda byl Usyk faulován, nebo Dubois vyslal čistý úder. Nicméně po čase se na tento moment zapomnělo a my dostáváme očekávaný souboj šampionů!
Tyson Fury a Oleksandr Usyk se 17. února v Rijádu utkají o titul nesporného šampiona v těžké váze, oznámili ve čtvrtek pořadatelé na tiskové konferenci. „Jsem stejně nadšený, jako jsem byl minulý týden, minulý měsíc a před třemi měsíci nebo před šesti měsíci, když jsem věděl, že se zápas uskuteční,“ řekl Fury deníku Daily Mail.

Když se tisková konference chýlila ke konci, hrála hudba z filmu Rocky, když se oba bojovníci postavili proti sobě. Překvapivě se objevil i herec Sylvester Stallone, který se vmísil mezi těžké váhy. Fury chtěl svého soupeře vyprovokovat tím, že tlačil hlavou do hlavy Usyka, který se chvíli držel, ale poté raději zasáhla ochranka, a Stallone rychle odešel. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *