Podle světových médií Procházka řekl, že Pereira není dobrý MMA zápasník! Jaký je kontext?

Procházka

Během odpoledne se předními světovými médii, jako je například MMA Fighting, začaly šířit informace o Jiřím Procházkovi, který měl zmínit, že jeho další soupeř Alex Pereira, se kterým se utká 11.11. na turnaji UFC 295 v New Yorku, není dobrý MMA zápasník. Na první pohled jde o zajímavý trashtalk, který se však k BJP vůbec nehodí. Jak to tedy s prohlášením bylo a jaký je kontext?


 

„Nemám na to dost času,“ přiznává Vémola, že mega souboj nakonec neuvidíme

Běžnou praxí, kterou samozřejmě razíme i my, je využít nějakou atraktivní citaci do titulku a následně v článku doplnit kontext, který je v tomto případě hodně důležitý. Nešlo totiž o žádný trashtalk, ale o Jiřího upřímné vyjádření ohledně soupeře.

„Je to pro mě krásný příběh a velká výzva,“ řekl Procházka v rozhovoru se Shakielem Mahjourim o souboji s Pereirou, který je učněm jeho posledního soupeře Teixeiry. „Musím říct, že Alex není dobrý MMA bojovník, čímž myslím, co do země a wrestlingu, ale jednu věc umí a ví jak jí použít. Samozřejmě jde o jeho postoj. Bude pro mě tedy radost se s ním utkat v postoji.
      

Je dobrý v postoji, ale není dobrý v zápase a ve všech těchto věcech. Příliš se soustředí na údery. V tom je velmi dobrý, ale v ostatních věcech, v jiných stylech, mu to tak nejde. Já sám nejsem příliš dobrý wrestler, abych to mohl říct, ale myslím, že jsem v tomto ohledu lepší než on. Na tom však nezáleží. To je jen můj názor a můj postoj k věci.“

Jiří tak samozřejmě zopakoval jen dávnou známou věc. Alex je elitní postojář, ale jestli někde může ztrácet, tak je to právě na zemi. To však neznamená, že když se na ní dostane, tak je konec. V souboji s Blachowiczem jsme totiž viděli, že dokázal skvěle bránit.
     

UFC 295: Startovka

Jon Jones vs. Stipe Miocic

Jiří Procházka vs. Alex Pereira

Diego Lopes vs. Pat Sabatini

Mackenzie Dern vs. Jéssica Andrade

Frevola vs. Benoît Saint-Denis

Matt Schnell vs. Steve Erceg

Tabatha Ricci vs. Loopy Godinez

Jared Gordon vs. Mark Madsen

John Castañeda vs. Kang Kyung-ho

Joshua Van vs. Kevin Borjas 

Mateusz Rębecki vs. Nurullo Aliev

Jamall Emmers vs. Dennis Buzukja

Nazim Sadykhov vs. Viacheslav Borshchev 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *