Pavol Neruda reaguje na dotaz, zda si umí představit, že by OKTAGON prodal

Neruda OKTAGON

Nedávno jsme vás informovali o sloučení organizací UFC a WWE pod značkou TKO, čemuž předcházelo to, že původní majitelé museli nejprestižnější MMA organizaci na světě prodat. K tomu došlo v roce 2016, kdy společnost Endeavor (WME-IMG) UFC koupila za neuvěřitelné 4 miliardy dolarů. Je možné, že by se něco podobného stalo i v našich končinách s organizací OKTAGON MMA, která během chvíle nabobtnala do obrovských rozměrů?


 

OKTAGON vedení reaguje na zrušený souboj Pokorný vs Rock

„Asi ne,“ reagoval Pavol Neruda pro Ekonom na dotaz, zda si umí představit, že by OKTAGON prodal. „Musely by to být úplně nesmyslné peníze. Pro nás je to vášeň a do doby, než z OKTAGONu uděláme v rámci MMA něco, jako je ve fotbale Liga mistrů, tak to určitě neprodáme. Dovedu si však představit, že by si někdo koupil v OKTAGONu třeba pět procent. Ale určitě bychom chtěli, aby takový investor přinesl vedle zajímavých peněz i nějaké know‑how, aby za ním stál například nějaký velký mediální dům.“

OKTAGON tedy zatím není na prodej, čemuž se nikdo nemůže divit, protože se mu nyní skvěle daří a jen roste. Jen blázen by se tedy zbavoval tak skvěle rozjetého projektu s tak velkým potenciálem. Organizace už si totiž získala Česko, Slovensko i Německo a nyní cílí na Velkou Británii, která představuje hodně velkou výzvu, protože tamní fanoušci už jsou v podstatě rozmazlení tím, kolik velkých akcí se u nich pořádá. Však i UFC sem chce pravidelně jezdit dvakrát do roka, což už o něčem vypovídá.
    

Jak se na stejné téma rozpovídal druhý majitel Ondřej Novotný?

„Zásadní rozdíl je, že Dana White nikdy neměl tak velký podíl jako my, držel jen pár procent. My jsme s Palem jediní majitelé Oktagonu, držíme každý 50 procent a v tu chvíli hrajete na úplně jiném hřišti. Samozřejmě platí, že za UFC dostali čtyři miliardy dolarů, z toho sám Dana White 400 milionů a na týden se z toho zbláznil, což je reálná historka.

Když za námi dnes někdo přijde, tak říkám, že se můžeme bavit, ale už jsme trochu nachytření a také trochu namyšlení. Muselo by jít o něco, co by nám totálně změnilo život. Musela by to být šílená nabídka, která nás vystřelí na Měsíc. Sám mám konkrétní číslo v hlavě, které když vyslovím, tak si zase všichni řeknou, že jsem se úplně pomátl,“ prozradil Ondřej Novotný pro CzechCrunch.
   

Bavíme se tedy o vyšších miliardách? „Je to takhle velké. Teď je ještě otázka, v jaké se bavíme měně.“

Zatím však asi nic podobného nehrozí. OKTAGON má totiž jasný plán, za kterým si sebevědomě jde. „Nejlépe to řekl Palo, že chceme být formule 1 bojových sportů. To by byl náš ultimátní cíl a sen. Jezdit po zemích v Evropě, možná Euroasii či arabském světě, mít pravidelné zastávky, na které se budou lidé těšit, vždycky by to v daném městě naším turnajem žilo. Všichni by věděli, že jednou za rok přijedeme do Stockholmu, do Manchesteru a fungovalo to jako kočovný cirkus, na který se těšíte a vždycky je to událost.“
  

Co nás čeká?

4.11. Manchester – OKTAGON 48

Aby vs Garcia – titulová bitva v rámci muší váhy

Staines vs Frimpong – finále OKTAGON Výzvy Anglie vs Irsko

Askham vs Doussis

Quickenden vs Smith

Rock vs Pokorný

Wanliss vs Bahník

Yousaf vs Deh

Carthwright vs Assis

Lohoré vs Surdu

Chadwick vs Polívka

Gelezi vs McDonald
 

18.11. Kolín nad Rýnem – OKTAGON 49

Moeil vs Todev o titul těžké váhy

Eckerlin vs Apollo

Engizek vs ?

Montagnac vs MacDonald

Ilbay vs Fry

Hromek vs Brajshori

Kalašnik vs Stolze

Dyrschka vs ?
      

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

Keita vs Samsonidse – o titul pérové váhy

Paradeiser vs Buchinger 2 – o titul lehké váhy

Lengál vs Bark

Kuzník vs Hosseinpour

Xavier vs Vinni

Bartl vs Lewis

Konrád vs Novák

Široký vs Nafuka

Raška vs Kotalík

Roušal vs ?
      

29.12. Praha – OKTAGON 51 

Kincl vs Čepo – o titul střední váhy

Veličković vs Michailidis – Finále Tipsport Gamechanger

Vémola vs Pirát

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *