Pavol Neruda přiznal, kdy byla organizace OKTAGON MMA nejblíže krachu

Neruda OKTAGON

Organizace OKTAGON MMA už je nějaký rok jasnou domácí jedničkou, takže se rozhodla pro další expanzi, která zatím skvěle vychází. Ne vždy to však bylo tak růžové, jako je tomu nyní. Byla totiž doba, kdy byl OKTAGON hodně blízko krachu. Na ten však nedošlo a výhledově už ani ideálně nedojde, protože má organizace pevné základy, se kterými jen tak něco nezahýbá.


 

Potyčka na ranní OKTAGON váze si bohužel vyžádala zranění, které ohrožuje souboj?

„Je to tak, stalo se to v roce 2018, kdy nás nejprve chtěli jedni investoři za dva miliony eur koupit.“ reagoval Pavol Neruda v rozhovoru pro Ekonom na poznámku, že jednu dobu nebyl OKTAGON daleko od krachu. „A když jsme na tu dobu snové peníze odmítli, tak je investovali do konkurenční organizace XFN, která nám začala právě díky velkým investicím silně konkurovat. Přetáhli nám dokonce některé bojovníky.

Zároveň nás tehdy ještě ke všemu jeden partner ošidil o 100 tisíc eur, takže jsme najednou neměli na turnaji z čeho zaplatit bojovníky. Bylo to období, kdy to vypadalo, že to budeme muset zabalit. Vybrakovali jsme ale všechny své účty a sehnali pro bojovníky potřebnou sumu, dodavatelé nám pak také díky bohu počkali se splatností, takže jsme to nakonec zvládli.“
     

Organizace však náročnou situaci zvládla a následně si poradila i v období pandemie, kdy se svět v podstatě zastavil. OKTAGON však díky projektu OKTAGON UDG pokračoval dál a nyní se snaží rozpínat po Evropě. V Německu se zadařilo a nyní se čeká na Velkou Británii. I kdyby se však expanze nevyvedla tak, jak si vedení představuje, tak by to prý organizaci vaz nesrazilo.

„Myslím, že ne. Naše portfolio je už dostatečně diverzifikované, jsme ve třech dalších zemích, takže i kdyby se nám vstup do Velké Británie nepovedl, tak nás to nezahubí. Upřímně, kdyby se nám něco pokazilo v Manchesteru, německý fanoušek MMA si toho ani nevšimne.
     

Navíc pořád platí, že se financujeme jen z vlastních zdrojů, ale kdykoliv si můžeme sáhnout na externí financování. Každé tři měsíce s námi někdo sedí a vyjednává o možnosti nějak investičně vstoupit do OKTAGONu. Takže kdyby bylo zapotřebí, nemáme problém dostat se k penězům. Pořád si však myslím, že na to je ještě dost času.“

Organizace má za sebou náročné zkoušky, díky kterým má však hodně pevné základy, o které se může případně opřít a se kterými jen tak něco nezahýbá. Uvidíme tedy, jak nakonec první turnaj na nové půdě vyjde. Karta se zatím rýsuje zajímavě, ale prodej lístků možná zůstal za očekáváním, což se však ještě může změnit. Do akce přeci jen zbývá několik týdnů, kdy se bude jistě masivně šlapat do propagace a marketingu.
    

Co nás čeká?

4.11. Manchester – OKTAGON 48

Aby vs Garcia – titulová bitva v rámci muší váhy

Staines vs Frimpong – finále OKTAGON Výzvy Anglie vs Irsko

Askham vs Doussis

Quickenden vs Smith

Rock vs Pokorný

Wanliss vs Bahník

Yousaf vs Deh

Carthwright vs Račić

Lohoré vs Surdu

Chadwick vs Polívka

Gelezi vs McDonald
 

18.11. Kolín nad Rýnem – OKTAGON 49

Moeil vs Todev o titul těžké váhy

Eckerlin vs Apollo

Engizek vs ?

Montagnac vs MacDonald

Ilbay vs Fry

Hromek vs Brajshori

Kalašnik vs Stolze

Dyrschka vs ?
      

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

Keita vs Samsonidse – o titul pérové váhy

Paradeiser vs Buchinger 2 – o titul lehké váhy

Lengál vs Bark

Kuzník vs Hosseinpour

Xavier vs Vinni

Bartl vs Lewis

Konrád vs Novák

Široký vs Nafuka

Raška vs Kotalík

Roušal vs ?
      

29.12. Praha – OKTAGON 51 

Kincl vs Čepo – o titul střední váhy

Veličković vs Michailidis – Finále Tipsport Gamechanger

Vémola vs ?

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *