Organizace UFC oznámila velké významné partnerství, které jí zaručí další miliony

Organizace UFC uzavírá nová velká partnerství s bohatými zeměmi jako jsou Spojené arabské emiráty nebo Saudská Arábie. Nicméně UFC se také v rámci nové velké dohody s australskou vládou vrací do australského Perthu a rovnou ohlásila číslovaný turnaj.


Rozhodčí Goddard hodnotí své ukončení bitvy Procházka vs Pereira a má pro fanoušky připomínku

Austrálie je v propagaci bojových sportů právě teď na vzestupu. Nejenže hvězdy jako Alexander Volkanovski a Robert Whittaker přivádějí fanoušky, ale úředníci z Endeavor (vlastník UFC) odvedli skvělou práci a přesvědčili regionální turistické rady, aby za místní show zaplatily velké peníze. V roce 2023 zaplatil stát Nový Jižní Wales 16 milionů dolarů za to, že během čtyř let UFC „přiveze“ do Sydney čtyři turnaje. Nyní rada pro cestovní ruch Západní Austrálie uzavřela novou smlouvu, aby přivedla číslované galavečery a turnaje Fight Night do Perthu, počínaje galavečerem UFC 305, který se uskuteční 18. srpna.

Finanční podmínky nebyly v tiskové zprávě zveřejněny, ale spekuluje se o podobné částce jakou zaplatil stát Nový Jižní Wales. Žádné zápasy sice nebyly potvrzeny, ale Alexander Volkanovski, Jack Della Maddalena nebo Steve Erceg byli přítomni na velkém oznámení UFC a WA Tourism Board.  

„Návrat UFC do Perthu v roce 2024 je pro Západní Austrálii velkým úspěchem po bouřlivém úspěchu UFC 284, který loni vlil do naší ekonomiky miliony,“ řekl premiér Roger Cook. „UFC se osvědčilo jako obrovský tahák s oddanou fanouškovskou základnou a očekáváme, že do Perthu na tento trhák přijedou tisíce návštěvníků z jiných států.“

Poplatky za místo konání jsou stále významnější součástí obchodní strategie UFC. UFC v dnešní době jen zřídkakdy přijíždí do nějakého města, pokud za to nedostane zaplaceno od místní arény, vlády nebo turistického sdružení. Některé uváděné poplatky za místo konání zahrnují 25 milionů dolarů za akci z Abú Dhabí a 20 milionů dolarů za nadcházející akci 22. června v Saúdské Arábii.

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *