Organizace RFA jde proti doporučení OKTAGON promotéra Novotného

Novotný RFA OKTAGON Marhanský

Slovenský bojovník Sebastián Fapšo utrpěl na turnaji RFA 15 v Bratislavě tvrdý knockout v 1. kole od Františka Puraše. Ten ho nejprve poslal k zemi kolenem, aby ho vzápětí ukončil kopem do hlavy. Po takovém tvrdém KO si bojovníci obvykle dávají delší pauzu, což doporučoval i OKTAGON promotér Novotný, který se matchmakingu hodně divil. To však není případ Fapša, který pohotově přijal nabídku na další zápas a objeví se tak galavečeru na RFA x IAF Warm Up, který se uskuteční 18. května v Nových Zámcích. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketstream.


To nevypadá moc nadějně! Alex Pereira reaguje na výzvu od Jiřího Procházky

Fapšo byl ve střetu s do té doby neznámým Františkem Purašem jasným favoritem. Nenápadný Slovák však šokoval celou postojářskou scénu a na rozdíl od šampiona Lutterbacha dokázal Fapša ukončit před limitem. Důvodem bylo pekelné koleno, díky kterému se později Fapšo sotva držel na nohou. Nestává se často, aby po takovém knockoutu byl bojovník ještě schopen přijít na tiskovou konferenci a smysluplně odpovídat na otázky. Ale Fapšoův případ po skončení turnaje RFA 15 byl výjimkou. 

„Největší chybu jsem udělal, když jsem bezhlavě přepadl do úderu bez zvednuté ruky. Měl jsem dobrou formu, cítil jsem se dobře, v hlavě jsem měl, že jsem vítěz.“ řekl po tvrdém knockdownu od Puraše.

Jakým způsobem prohrál, se dozvěděl až bezprostředně po zápase. „Dostal jsem knockout, což jsem nečekal. Až ze záznamu jsem viděl, že to bylo koleno a neměl jsem ruku nahoře. Koleno jsem vůbec neviděl, byl jsem v postoji a najednou jsem byl na zemi. Snažil jsem se rychle vstát, ale nohy mě neposlouchaly. Pak jsem dostal high kick a bylo pápá,“ okomentoval souboj ze svého pohledu Fapšo.

Tank z Považské Bystrice se z knockoutu vzpamatoval mnohem rychleji, než se čekalo. Jeho tým si věří natolik, že neváhal přijmout nabídku na zápas na akci RFA x IAF Warm Up v Nových Zámcích, kde se jako jedna z největších hvězd karty představí Gábor Boráros. Fapšovým soupeřem bude mladý Filip Roubíček, který je držitelem titulu mistra světa v Čínského boxu a dvojnásobný mistr Evropy v kickboxu. Střet mladých pušek slibuje atraktivní souboj podle pravidel Real Fight, které pokaždé přinesou zajímavou bitvu v malých rukavicích.

Novotný a jeho reakce na duel Fapšo vs Puraš

„Když už o tom mluvíme, tak dáš Fapša s klukem 1:2 nebo 2:1? Co tam pro něj bylo v tom zápase? Co tam pro něj leželo na zemi? S frajerem, který předtím seknul Tuturu? Mám ten pocit. Má to 2:1, ale mám pocit, že seknul Tuturu nebo nějaké takové velké jméno. Těžký zápas jako kráva, což celá ta komunita věděla. Já jsem to věděl dopředu, protože mě upozorňovali na ten zápas. Říkali mi, že Fapša srovná a nebo že to minimálně bude extrémně těžký zápas pro Sebastiana.

Ty, jakožto matchmaker… Já si myslím, že Lukáš toho Sebastiana má fakt rád a přeje mu dobře, ale tu kariéru mu kurví, klobouk dolů… Nevím, je to dost velké neštěstí pro takového kluka, kterému mohl a pořád může patřit svět.

Ty ho předhodíš Lutterbachovi a pak mu dáš frajera 2:1? Jasně, v postoji se tolik nejede na rekordy a tak dále, ale přeci jen. Pro Fapša je to těžké KO, protože po tom kolenu se posbíral zázračně a poté dostal high kick. Ten hodinu po zápase nevěděl, kde je.

Tam by měla být za mě půl roku pauza bez kontaktu. Není to poprvé, co do té hlavy dostává rány. Vydrží nesmysl, je to tank, klobouk dolů. Je to atraktivní bojovník, ale blbé no. Pro toho druhého mladého kluka samozřejmě obrovský skalp. V této fázi kariéry se, za mě, tyto zápasy nestaví, když to není nutně potřeba nebo tam pro tebe něco neleží. Nevím, jestli tam neležela dvacka pro Fapša, ale asi bych řekl, že spíš ne,“ podivoval se Novotný ve svém nedávném vysílání.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *