„Omlouvám se,“ přiznal promotér Novotný neznalost a uvedl věc na pravou míru

Novotný

Gábor Boráros se nám naposledy představil v boji na turnaji FABRIQ 2, kde v hlavním zápase ve druhém kole ukončil Medvedovskiho. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního, kdyby první kolo nenabídlo tréninkové tempo a kdyby obě přední sázkové kanceláře nezaznamenaly podezřelé aktivity a sázky, které se začaly prošetřovat. Boráros byl tak v souvislosti s možným sázkovým podvodem suspendován ze strany organizací FABRIQ MMA i OKTAGON MMA, ale před časem se objevila informace, že by snad mohl být z nejhoršího venku, která však zatím byla lichá.


 

Novotný vysvětluje, proč ještě nad Mikuláškem nezlomil hůl a nerozloučil se s ním

„To, co je zajímavé, je to, že… Nevím, jak to pojmout. Bavili jsme se o tom, jak probíhá nějaké vyšetřování. Gábor nám však předložil papír, ve kterém slovenská policie říká, že proti Gáborovi není vedeno žádné vyšetřování, což je velmi zajímavé. Je to informace, kterou vám dávám úplně exkluzivně. Je to i pro nás relativně čerstvá informace.

Musíme se na to zaměřit. Je to oficiální papír. Vznikla kolem toho tedy taková zvláštní debata, že co má tedy Gábor dělat? Vznesl dotaz, což jsme po něm chtěli. Policie ho informovala, že proti němu není nic vedené. Co je to tedy za kauzu? Musíme se na to podívat. Každopádně platí to, co jsme si řekli. Uvidíme,“ prozradil před časem Ondřej Novotný ve svém vysílání.
  

Nám se následně podařilo získat vyjádření přímo od sázkové společnosti Tipsport. K situaci kolem Borárose se totiž vyjádřil hlavním bookmaker společnosti Pavol Boško. „Trestní oznámení bylo podáno na neznámého pachatele, podle našich informací stále probíhají úkony trestního řízení a prověřování ze strany slovenské policie. Čekáme na případnou výzvu policie ohledem dalšího postupu a jsme plně součinní. Stále platí, že jakýkoliv zápas Borárose nebo Medvedovskiho se v nabídce sázkové kanceláře Tipsport neobjeví.“

Ukázalo se tedy, že to, že má Boráros zmíněný papír, vlastně zatím nic neznamená, což nyní s odstupem přiznal i Ondřej Novotný. „Status zůstává stejný. Pro mě je překvapení, že ho doteď nepovolali k žádnému výslechu. Nic. Přijde mi to pomalé. Navíc co vím, tak se stala minimální škoda. Chápu, že mají své práce dost, ale zaskočilo mě to. Samozřejmě mě hned lidi začali poučovat, že když policie sbírá materiály, předloží je až v momentě, kdy si bude jistá. To se může, ale taky nemusí stát. Řekl jsem, že mi předložil papír a že mi to přijde zajímavé. Ode mě to byla trochu naivita a neznalost právních postupů, omlouvám se. Čekáme, až bude omilostněn oficiálně,“ reflektoval Novotný kauzu pro iDNES.cz.
   

Celá věc je tedy stále v běhu, ale to neznamená, že Boráros jen tak sedí doma a čeká, co se stane. V Maďarsu si totiž založil vlastní organizaci, kde ho už na konci září čeká další zápas. Uvidíme tedy, jak se kauza bude dále vyvíjet, ale Boráros má případně cestu, jak se udržovat v tempu a zápasové formě. Sám navíc věří, že se následně vrátí do OKTAGONu, kde bude jeho cesta pokračovat. Na to si však asi ještě budeme muset nějakou dobu pčokat.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *