OKTAGON znovu obletěl svět! Tentokrát však bohužel na smutné notě

OKTAGON

Nedávný turnaj OKTAGON 43, jehož hlavním zápasem byla dlouho očekávaná odveta Kincl vs Vémola 2, nerezonoval „jen“ na domácí scéně a v Evropě, ale doslova na celém světě. MMA bublinu totiž obletěla krásná submise Glismanna, na kterou upozorňovaly ty největší weby zaměřující se na bojové sporty. Nyní se něco podobného podařilo znovu, ale bohužel v o dost negativnějších duchu.

Na jaký „balík“ si přišel Diego Kotlár za 30 sekund boje s Bendou?

Řeč je samozřejmě o souboji Xavier vs Strzelczyk a hlavně jeho konci. Polák byl totiž v průběhu souboje hodně tvrdě bit, ale vždy dokázal najít cestu, jak v souboji pokračovat a nebo ho zachránil konec kola. Strzelczyk by nejspíš vydržel až do samého konce, ale jeho noha byla jiného názoru. Ve třetím kole se totiž po jednom z kopů zlomila na způsob, jaký známé od Silvy nebo McGregora, tedy sakra nepříjemně, což následně obletělo svět.

„Mateusz Strzelczyk a Rafael Xavier si ve třetím kole zápasu hlavní karty turnaje Oktagon 44, který se konal v Rudolf Weber-Areně v německém Oberhausenu, současně vyměnili tvrdé kopy nohou. Tento okamžik zněl jako srážka dvou baseballových pálek a výsledkem bylo vážné poškození Strzelczykovy pravé nohy.

Po výměně Strzelczyk (14-14-1) ustoupil dozadu a pravá holeň se pod ním podlomila. Xavier (12-7) okamžitě poznal, co se stalo, a v šoku a nevěřícně si položil obě ruce na hlavu, zatímco rozhodčí přispěchal a zápas ukončil,“ popisuje například známý server MMA Junkie.

V komunitě se samozřejmě hodně mluvilo o tom, zda neměl být zápas zastaven dřív a zda neměl letět ručník, na což reagoval manažer Rybica, který přiznal, že Polák dal svému rohu jasné instrukce.
    

Jak na tom srdnatý Polák je a proč neletěl ručník?

„Ano, Mateusz je po operaci. V příštích týdnech však bude nutná další. Lékaři provedli speciální rekonstrukční zákrok. Bere silné léky proti bolesti, protože bolest je opravdu strašná, ale je to silný chlap a zvládne to,“ řekl k věci manažer Rybica.

„Mluvil jsem s ním po operaci. Říkal, že se vrátí silnější a nikdy se nevzdá. Řekl také, že ví, že byly otázky ohledně (ne)hození ručníku. Řekl, že svému rohu nařídil, aby ručník  neházeli, i když se ocitne v těžké situaci, protože vždy věří, že může dát vítězný úder. Ocenil také fanoušky a chtěl by jim poděkovat. Řekl, že ho mrzí, že tentokrát nedokázal zvítězit, ale neměl svůj den a během zápasu se necítil nejlépe. Chtěl by také poděkovat personálu nemocnice a lékařům za to, že se o něj dobře starají. V německé nemocnici stráví 1,5-2,5 týdne, podle toho, jak to půjde, než se vrátí zpět do Polska.“
   

Co nás čeká dál?

28.7. Praha Štvanice – OKTAGON Štvanice Speciál

Magard vs Račić– zápas o titul bantamové váhy

Pirát vs Bryczek

Mikulášek vs Magnor

Lengál vs Sheck

Primera vs Úškrt

Roušal vs ?

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

Sanikidze vs Keita – zápas o titul pérové váhy

Vémola vs ?

Buchinger vs ?

Andryszak vs ?

16.9. Frankfurt – OKTAGON 46

Dalisda vs Austin – zápas o titul slámové váhy

Jungwirth vs ?

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo 

Brož vs Pukač  2

Buchinger vs ?

? Vémola vs Langer ?

4.11. Manchester – OKTAGON 48

18.11. Kolín nad Rýnem – OKTAGON 49


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *