Odvážný krok? PFL hodlá zrušit dvě váhové kategorie Bellatoru!

PFL Bellator

Minulý týden PFL po měsících vyjednávání získala organizaci Bellator, čímž se spojily dvě největší světové MMA organizace mimo UFC. Po tomto oznámení zakladatel PFL Donn Davis prozradil plány na „megaakci“, na které se utkají šampioni PFL se šampiony Bellatoru, a v pátek byli tito šampioni PFL určeni, když bylo šest bojovníků korunováno na šampionátu PFL 2023 ve Washingtonu. Ovšem PFL v roce 2024 nebude zavádět nové váhové divize a chce zůstat s formátem šesti váhových kategorií.


Veronika Zajícová má jasný vzkaz pro hatery a vysvětluje, proč to znovu nevyšlo

Je tu však jeden problém: PFL v současné době nemá šampiony v bantamové a střední váze, což jsou dvě nejlepší divize Bellatoru. A Davis říká, že PFL neplánuje přidat tyto váhové kategorie do další sezóny, která se rozjede v roce 2024. 

„Jsou tu dvě velké divize, střední a bantamová, kde má Bellator pravděpodobně dva nejlepší bojovníky na světě,“ řekl Davis na tiskové konferenci po skončení turnaje PFL Championships. „Patchy Mix by mohl porazit ‚Sugara‘ Seana O’Malleyho. Nemá sice takové vlasy, ale je lepší zápasník. A myslím, že většina lidí si myslí, že buď to bude vyrovnaný zápas, nebo je Patchy mírným favoritem. Ale je to zatraceně dobrý zápas. Stejně jako s Johnnym Eblenem. Takže to jsou dvě divize, které mohou být č. 1 na světě. Nechtěli jsme s těmito divizemi letos přijít, protože by to těm klukům nepomohlo. S těmito divizemi vyjdeme pravděpodobně až v roce 2025. Takže potřebujeme celý rok na to, abychom vybudovali dostatečně silné divize, které by měly smysl v ligové sezoně.“
Ale to, že PFL nezařadí tyto váhové kategorie do svého programu okamžitě, neznamená, že Eblen, Mix a ostatní bojovníci v těchto váhových divizí budou příští rok mimo hru. Davis naopak naznačuje, že zatímco organizace bude pokračovat v budování soupisky schopné pro sezóny v bantamové a střední váze, šampioni a bojovníci Bellatoru budou nedílnou součástí nadcházející série „superfightů“, které obsahují osm stěžejních galavečerů ročně.

„Co má smysl? Uspořádat fantastické zápasy na těchto osmi velkých akcích, o kterých jsme mluvili,“ řekl Davis. „Těchto osm galavečerů považujte za velké události samy o sobě. Když se podíváte na UFC, všichni vidíme, jakých osm nebo deset nejlepších událostí ze svých třiceti mají. Chceme, aby tyto akce byly podobně velké. Dva mistrovské pásy v sázce. Uspořádat je ve velkých světových městech, nejméně čtyři v Evropě, několik na Středním východě, několik na Dálném východě, možná jeden v Latinské Americe. Ať to stojí za to, aby se Johnny, Patchy a ostatní zápasníci, kteří letos nejsou v sezóně, utkali s nejlepšími soupeři, což by dávalo smysl.“ 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *