Novotný prozrazuje, jaký balík museli společně s kolegou Nerudou na začátku nalít do OKTAGONu

Novotný OKTAGON

Dnes už je organizace OKTAGON MMA rozjetý kolos, který generuje stamilionové obraty, ale vždy tomu tak samozřejmě nebylo. Na začátku bylo třeba sáhnout do vlastní kapsy a to evidentně pořádně. Investice se však rozhodně vyplatila. OKTAGON je totiž aktuálně jasnou domácí jedničkou a zároveň jednou z předních evropských organizací, která se už dokáže v mnoha ohledech měřit i s polským KSW.

„Lidé dělají z mouchy slona,“ říká bojovník o kauze Růžička! Jeho trenér nesouhlasí

„Na začátku jsme já a Palo dali každý půl milionu eur, které jsme si půjčili. Pak jsme s naším nápadem začali chodit po partnerech a sponzorech. Jelikož jsem měl za sebou sedmnáct let v bojových sportech, dokázal jsem tehdy vytáhnout relativně zajímavé peníze z docela dost společností. Podepsali jsme smlouvu s O2 TV, ale stejně to byl risk. Odvysílali jsme první osmidílnou reality show OKTAGON Výzva, která vyvrcholila prvním turnajem. Když jsme všechno sečetli, nejdřív jsme mysleli, že jsme asi 30 tisíc eur vydělali, ale to jsme se přepočítali. Nakonec jsme prodělali asi 40 tisíc. Tehdy to pro nás byly velké peníze, dnes je situace samozřejmě úplně jiná,“ popsal náročné začátky Ondřej Novotný v rozhovoru pro Czechcrunch. Celkem milion euro je dnes v přepočtu 24 milionů korun, což není na začátek vůbec malá investice.

Kolega a spolumajitel Pavol Neruda dokonce v minulosti zmiňoval, že existoval moment, kdy OKTAGON málem skončil, ale nakonec se tak naštěstí nestalo, díky čemuž nyní můžeme pravidelně sledovat skvělé turnaje a souboje.




  

Obrovské obraty

„Letošní představa obratu je nad půl miliardou korun. Loni to bylo přibližně čtvrt miliardy korun s čistým ziskem v jednotkách milionů korun. Co se týče vstupenek, chystáme se do ještě větších hal v Německu nebo Anglii, ale zároveň platí, že to má určitý strop, co se týče počtu hal i turnajů, kde chceme a dokážeme turnaje uspořádat. Kde to naopak strop nemá a kde vidíme obří potenciál, jsou kvalita a velikost partnerů a televizních práv a PPV. Naším úkolem je přesvědčit Evropu, že si má OKTAGON koupit,“ prozradil Ondřej Novotný.

Samozřejmě je třeba upozornit na to, že obrat není zisk. Obrat neboli výnos představuje peněžní částky, které podnik získal z veškerých svých činností za určité období. Opakem jsou pak náklady. Ziskem se pak rozumí rozdíl právě mezi výnosy a náklady. 

Za rok 2022 byl evidentně čistý zisk v jednotkách milionů, tak uvidíme, jak tomu bude za rok 2023, protože právě expanze je samozřejmě spojená s velkými náklady. Obzvlášť v Anglii, kde už existuje edukované publikum, které bude přeci jen v určitých ohledech těžší přitáhnout. Bude třeba stavět na zajímavých jménech a příbězích, což však OKTAGON umí.




 

 

Co nás čeká dál?

28.7. Praha Štvanice – OKTAGON Štvanice Speciál

Magard vs Lima – zápas o titul bantamové váhy

Pirát vs Bryczek

Mikulášek vs Magnor

Lengál vs Sheck

Primera vs Úškrt

Roušal vs Herczeg

Gumienna vs ? – tajný zápas, který bude odhalen až na Štvanici

Vlček vs Torok

Rock vs  Malach

Kertész vs Surdu




29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

Sanikidze vs Keita – zápas o titul pérové váhy

Vémola vs Alsina

Buchinger vs Tounkara

Paulus vs Mullen

Bark vs Kexel

Todev vs Carvalho

Lewis vs Kanchev

Klevets vs Serbezis

Široký vs Petrášek

Wanliss vs Gogotchuri

Škvor vs Hajdarpašić

16.9. Frankfurt – OKTAGON 46

Dalisda vs Austin – zápas o titul slámové váhy

Kozma vs Veličković 2

Glismann vs Michailidis

Grabinski vs Apollo

Engizek vs ?

Jungwirth vs Palaiologos




 

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

? vs Čepo 

Legierski vs Ryšavý

Brož vs Pukač  2

Mazúch vs Taburceanu

Buchinger vs ?

? Vémola vs Langer ?

4.11. Manchester – OKTAGON 48

18.11. Kolín nad Rýnem – OKTAGON 49

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

?.12. Praha – OKTAGON 51






Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *