Neruda vysvětluje, proč OKTAGON vyrazil za hranice a prozrazuje, do jaké země povedou další kroky

Neruda OKTAGON

Organizace OKTAGON MMA mluvila o zahraniční expanzi už hodně dlouho, ale nakonec na ní došlo až minulý rok. Čekání se však vyplatilo. OKTAGON se totiž na německé půdě velice rychle prosadil a etabloval. Na začátku listopadu pak dojde na další zemi, kterou je Velká Británie. OKTAGON totiž míří do Manchesteru. Ani tím to však ani zdaleka nekončí. Už teď je totiž evidentně jasné, do jaké další země povedou následující kroky.


 

Mikulášek si jako nová posila Clash rýpl do Žraloka, který dostal komicky košem

„Náš domácí trh nám před pár lety začal být malý. Cítili jsme potenciál a řekli si, že bychom měli jít do zahraničí. Pak ale přišel covid a různé jiné komplikace, navíc toto rozhodnutí není jednoduchým krokem. Než člověk uspěje v domovské zemi, má to určitý vývoj: začínáte jako malý podnikatel, těšíte se z prvních zákazníků, pak rostete, rostete, až z toho máte dobrý byznys. A samozřejmě se pak trochu „nosíte“.

Na nový začátek někde jinde potřebujete mít takovou povahu, že vám nevadí si znovu vyhrnout rukávy a začít od nuly. Je to těžký práce a ne každému se chce. Ale je to nutné, protože celá Evropa je kulturně a jazykově rozdělená. My třeba máme hvězdu Karlose Vémolu, ale v první vesnici v Německu lidé vůbec netuší, kdo to je.
     

Takže jsme se vydali na takovou křížovou výpravu. Sešli jsme se tam s lidmi od fochu, poznávali prostředí a řekli si, že do toho půjdeme. Jak to říkají všechny různé motivační citáty? Stačí udělat ´ten krok´… Ale to je na tom někdy to nejtěžší.

Nicméně, my jsme tam přišli s pokorou a řekli jim: ´Víme, že jste jiná, a my jsem ochotni vás poslouchat a učit se. A postavit ten produkt, aby vás to bavilo´. Máme před sebou ještě hodně práce, ale prakticky jsme to zvládli,“ rozpovídal se Neruda pro Reflex.
     

A jaký je aktuálně ultimátní cíl? „Máme teď takový další ´ultimátní cíl´, a tím je evropská liga mistrů. Tedy tím, čím je evropská Liga mistrů ve fotbale, tím chceme být ve světě bojových sportů. Máme tyto ambice  a já věřím, že minimálně v rozmezí deseti nebo i méně let bychom se tam mohli dostat. příští rok se ale chceme hlavně stabilizovat na anglickém a německém trhu.“

To však neznamená, že se nebude OKTAGON dále rozpínat. Už teď je totiž v hledáčku další zajímavé území. „Naše sledovanost v evropském měřítku nemá obdoby. Protože čísla z jednotlivých platforem chodí postupně, tak nás opravdu strašně překvapilo, když jsme to spočítali všechno dohromady. Asi 100 000 lidí nás sleduje ve Francii, takže tam určitě povedou naše další kroky.“
    

Co nás čeká?

4.11. Manchester – OKTAGON 48

Aby vs Garcia – titulová bitva v rámci muší váhy

Staines vs Frimpong – finále OKTAGON Výzvy Anglie vs Irsko

Askham vs Doussis

Quickenden vs Smith

Rock vs Pokorný

Wanliss vs Bahník

Yousaf vs Deh

Carthwright vs Assis

Lohoré vs Surdu

Chadwick vs Polívka

Gelezi vs McDonald
 

18.11. Kolín nad Rýnem – OKTAGON 49

Moeil vs Todev o titul těžké váhy

Eckerlin vs Apollo

Engizek vs ?

Montagnac vs MacDonald

Ilbay vs Fry

Hromek vs Brajshori

Kalašnik vs Stolze

Dyrschka vs ?
      

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

Keita vs Samsonidse – o titul pérové váhy

Paradeiser vs Buchinger 2 – o titul lehké váhy

Lengál vs Bark

Kuzník vs Hosseinpour

Xavier vs Vinni

Bartl vs Lewis

Konrád vs Novák

Široký vs Nafuka

Raška vs Kotalík

Roušal vs ?
      

29.12. Praha – OKTAGON 51 

Kincl vs Čepo – o titul střední váhy

Veličković vs Michailidis – Finále Tipsport Gamechanger

Vémola vs Pirát

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *