Není to jen o nošení čísel? Bystroňová vysvětluje, co vlastně obnáší práce ring girl

Bystrońová

Ne každý je z toho úplně nadšený, jako například bývalý šampion lehké váhy Khabib Nurmagomedov, který tuto pozici ve své organizaci Eagle FC úplně zakázal, ale ring/cage girls jsou už v podstatě nedílnou součástí bojových sportů. Jednou z nejznámějších na domácí scéně je určitě Táňa Bystroňová, kterou můžeme vidět hlavně v organizaci Clash of the Stars. Co vlastně taková práce obnáší?

Dalo se to čekat! Vémola má bohužel pro fanoušky špatnou zprávu

„V případě Clashe během tiskových konferencí pomáháš celému týmu, účastníš se vážení, před titulovými zápasy chystáš pás… Ale tohle všechno ti po čase přijde jako úplná samozřejmost. A hlavně mám všude kolem sebe lidi, se kterými jsme sladění, rozumíme si a všechno do sebe hezky zapadá. Možná je to i tím, že nás tam je víc z Karvinska nebo jiných částí Moravskoslezského kraje.

K práci cage girl ale patří i to, že musím být vždy dochvilná. Jsem starší než většina holek, které tuhle práci se mnou dělají, a někdy se setkávám s tím, že mladší generace má s dochvilností problém. Když někdo přiběhne na poslední chvíli pět minut před turnajem a je udýchaný a zpocený, tak je to problém. Je důležité si nastavit priority a podle toho se zařídit,“ popsala Bystroňová pro Refresher.




  

Ring girls jsou mnohdy kritizované za to, že je jejich role hodně sexualizovaná. Vím, že to někteří kritizovali, ale podle mě kraťásky nebo upnuté legíny k práci cage girl patří. Cage girl by měla být i ozdobou turnaje. To, že tam neseš mezi koly čísla, je sice fajn, předáš tím určitou informaci, ale ta by se dala sdělit i přenosem na LED kostku. Jsem tam mimo jiné proto, abych tu mezeru mezi koly vyplnila a na chvíli přitáhla oko diváka. Vnímám to jako poctu.

Lidé si navíc často neuvědomují, že jako cage girl na sobě nemůžu mít během turnaje například večerní šaty, protože v těch by se mi do klece těžko lezlo. (smích) Míjíš se s kameramanem, týmy zápasníků, zdravotníky, rozhodčím a máš jen pár vteřinek na to, mezi všemi projít. A čím sportovnější a upnutější oblečení máš, tím lépe mezi nimi proklouzneš.“




 

Na kolik si taková cage girl přijde? 

V první řadě si řekneme, jak je to v UFC, které samozřejmě ve všem nastavuje tu nejvyšší laťku. Podle neověřených zahraničních zdrojů mají ring girls za akci až 5 000 dolarů, což je v přepočtu krásných 100 000 Kč. Platy se samozřejmě liší, ale ty nejlepší ring girls si údajně mohou přijít ročně až na miliony korun. Není tedy divu, že se Ronda Rousey v minulosti zlobila, že ring girls berou v porovnání s platy bojovníků a bojovnic opravdu pohádkové odměny.

„Nevím, jestli to úplně mohu říct, ale rozmezí je od 5 000 do 20 000 Kč na turnaj, takže někde mezi si to můžete vybrat,“ prozradila pro Refresher cage girl Terezie, jak je to nastavené v OKTAGONu.

Samozřejmě se tedy nejedná na práci na plný úvazek, protože OKTAGON většinou pořádá turnaje jednou do měsíce, „Není to práce na plný úvazek. Mám více prací. Neuživilo by mě to a nezaplatilo by mi to všechny účty, protože jich mám hodně. Mimo to pracuji ve zdravotnictví. To je spíš práce na plný úvazek. Také rozjíždím svou značku kosmetiky a máme rodinný byznys ohledně lodí a šlapadel.“




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *